#Jesienne remonty — o czym warto pamiętać przy remoncie łazienki?

2022-10-01
#Jesienne remonty — o czym warto pamiętać przy remoncie łazienki?

Remont łazienki nie należy do najtańszych przedsięwzięć, jednakże raz na wiele lat warto odświeżyć to pomieszczenie nadając mu nowszego, świeższego wyglądu, O czym jednak należy pamiętać podczas remontu i jak się do niego przygotować? Podpowiadamy.

Jak przygotować się do remontu?

Decydując się na remont warto zdać sobie sprawę z tego, ile pieniędzy możemy przeznaczyć na odświeżenie łazienki i na nadanie jej nowego wyrazu. Zaplanowanie finansów jest niezwykle istotne w początkowej fazie remontu. Dzięki temu kwestie związane z wydatkami na remont w przyszłości negatywnie nas nie zaskoczą i będziemy mogli określić ile pieniędzy wydamy na oświetlenie, ile będzie kosztowała praca fachowców itd. Ponadto nie należy zapomnieć też o odpowiednim rozplanowaniu sanitariów, które znajdą się w nowej łazience, by nie popełnić oczywistych błędów. Przykładowo, toaleta niekoniecznie jest pożądanym widokiem od razu, gdy wchodzimy do łazienki. Warto zlokalizować ją w innym miejscu, nie na wprost drzwi. Dlatego też należy wszystko przemyśleć, by stworzyć przestrzeń doskonale zaplanowaną i zorganizowaną.

Odpowiednie oświetlenie to podstawa

Decydując się na remont łazienki trzeba zaplanować kwestię związaną z oświetleniem. W końcu jest ono podstawą, jeśli chcemy stworzyć nowoczesną, stylową i przede wszystkim jasną łazienkę. Obecnie bardzo popularne stało się stosowanie światła punktowego, np. nakierowanego na lustro wraz z umywalką oraz drugie nakierowane na prysznic i toaletę. Jest to ciekawe rozwiązanie nadające łazience trójwymiarowości i nowoczesności. Światło rozproszone również będzie dobrym pomysłem, ale musimy dobrać do niego odpowiednią, nieco minimalistyczną lampę, która doskonale dopełni przestrzeń w pomieszczeniu. Nie można zapomnieć też o dodatkowym oświetleniu lustra, które przyda się np. podczas wykonywania makijażu. Zajrzyj na stronę sklepu Altavola Design i zapoznaj się z bogatym asortymentem marki, który z pewnością przypadnie Ci do gustu. Dzięki produktom z tego wyjątkowego sklepu stworzysz doskonale oświetloną i estetyczną łazienkę. Na stronie sklepu znajdziemy szeroki wybór nowoczesnych lamp zwisających z sufitu, a także inne rodzaje oświetlenia.

Zorganizowana łazienka za pomocą stref

Dobrze zaprojektowaną przestrzeń w łazience łatwo jest zaaranżować za pomocą stref. Prysznic / wannę można łatwo oddzielić optycznie od toalety i umywalki np. kolorem płytek. Zastosowanie niskiej ścianki działowej odgradzającej te strefy od siebie też będzie dobrym pomysłem.

Detale, które znacząco wpływają na wygląd łazienki

Podczas remontu łazienki nie można zapomnieć o detalach. To one tworzą charakter wnętrza. Mowa tu m.in. o wzorze na nowych płytkach, które położymy w pomieszczeniu. Powinny one pasować do charakteru łazienki. Dodatkowo nie można zapomnieć o doborze kolorystycznym mydelniczki i innych drobnych dodatków, które również pozytywnie wpłyną na wygląd tego miejsca. Korzysta we wnętrzu będzie także zieleń. Jeśli posiadasz łazienkę z oknem zdecyduj się na nią! Rośliny doskonale ożywią przestrzeń i nadadzą jej zupełnie innego, żywszego i pozytywniejszego wydźwięku.

pixel