#Jesienne remonty — pokój dla dziecka, które zaczyna szkołę

2022-09-08
#Jesienne remonty — pokój dla dziecka, które zaczyna szkołę

Koniec wakacji to idealny moment, aby przeprowadzić mały remont w pokoju ucznia. Wraz z rosnącym dzieckiem zmieniają się jego potrzeby, a meble czy farba na ścianie ulega zużyciu. Odświeżenie pokoju to moment, aby tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego wprowadzić nową energię, która doda motywacji nie tylko dziecku, ale również rodzicom.

Weekendowy remont za niewielką cenę

Remont zazwyczaj kojarzy nam się z długimi tygodniami, podczas których w naszym domu wszędzie unosi się kurz i pył. Dodatkowo zazwyczaj nie jest to tanie przedsięwzięcie, a budżet na taki proces planuje się z większym wyprzedzeniem. Są jednak sposoby na to, aby przeprowadzić efektowny remont pokoju dziecka, poświęcając na to jedynie weekend i ograniczając wydane środki. Jak to zrobić?

Zacznij od kolorów

Farby na ścianach, szczególnie w pokoju dziecięcym, ulegają szybkiej eksploatacji. Plamy czy nawet dziury, które powstały na skutek codziennego użytkowania można łatwo usunąć, nawet bez pomocy fachowca. Przed rozpoczęciem malowania warto przygotować pomieszczenie w odpowiedni sposób po to, aby zaoszczędzić sobie sprzątania. Warto wynieść z pokoju niemalże wszystko, co jesteśmy w stanie przenieść, aby przygotować sobie miejsce na swobodne poruszanie się z wałkiem i farbą. Pozostałe elementy, które zostaną w pomieszczeniu należy szczelnie zakryć folią malarską, która zabezpieczy rzeczy przed zachlapaniem czy zniszczeniem. Zabrudzone ściany należy oczyścić — w tym celu warto oszlifować je z użyciem odpowiedniego papieru ściernego, a następnie zagruntować miejsca, w których powstały głębokie odpryski . Odpowiednie przygotowanie ściany do malowania sprawi, że zużyjemy mniej warstw farby, która dodatkowo będzie bardziej trwała. Możemy zdecydować się na odświeżenie już istniejącego koloru lub postawić na całkowicie inny, unikalny, dopasowany do preferencji małego domownika.

Funkcjonalne meble idealne do nauki

Wymiana mebli na nowe sprawi, że pokój nabierze całkowicie innego charakteru. Nie zawsze jednak jest to konieczne. Jeśli posiadasz meble, które nadal nadają się do użytku, możesz pozostawić je na kolejne lata lub wykonać renowację tych, które lekko się zużyły. W codziennych obowiązkach ucznia z pewnością przyda się solidne biurko, które powinno być dostosowane do wzrostu i wieku. Odpowiedni mebel zapewni dziecku komfort podczas codziennej nauki. Model Simplet Tunn to uniwersalny blat, który dzięki temu, że nie posiada żadnych dodatkowych przestrzeni organizacyjnych, nie rozprasza dziecka podczas wykonywania obowiązków i dopasowuje się do niemal kazdego wnętrza. Wraz z zakupem biurka warto pomyśleć nad wyposażeniem go w źródło światła np. w postaci lampki biurowej. Aby nadać w pokoju nieco młodzieżowego klimatu, a przy tym dostarczyć kolejnego źródła światła warto zainwestować w dekorację stworzoną z lamp LED. Modele takie jak kinkiety ledowe nadają nowoczesnego charakteru wnętrzom.

Remont pokoju może być szybkim i przyjemnym doświadczeniem. Można zaplanować ten proces w taki sposób, aby angażując całą rodzinę do pomocy, dodatkowo spędzić miły weekend, tuż przed rozpoczęciem szkolnych obowiązków.

pixel