#Letnie remonty - jak przygotować balkon na wspólne wieczory?

2022-07-03
#Letnie remonty - jak przygotować balkon na wspólne wieczory?

Potencjał balkonów doceniliśmy wszyscy podczas pandemii koronawirusa. To tam przeniosło się nasze życie towarzyskie w czasie izolacji i to tam zaczęliśmy spędzać coraz więcej czasu. Balkon to przestrzeń szczególnie ważna w ośrodkach miejskich, gdzie dla wielu osób jest jedynym azylem oraz możliwością obcowania z zewnętrzem i naturą. W tym artykule podpowiadamy, jak niskim nakładem pracy przygotować go na wspólny wieczór spędzony z ukochaną osobą lub znajomymi.

Zadbaj o zieleń

Niezależnie od charakteru balkonowego spotkania powinny się na nim znaleźć rośliny zielone lub kwiaty, które uprzyjemnią każdą okazję. Nie tylko będą produkować tlen, ale również odgrodą nas od sąsiadów lub ulicznego zgiełku. Hitem czasów pandemicznych stały się niewielkie szklarnie balkonowe, w których hodować można zioła oraz niewielkie ilości roślin uprawnych. Jeśli jednak nie mamy ręki do pielęgnacji lub zapominamy o podlewaniu, możemy kupić sztuczne ozdoby roślinne. Najlepsze z nich wykonane są z nietoksycznych tworzy syntetycznych, które znakomicie imitują prawdziwe łodygi, liście oraz kwiaty. Takie ozdoby można umieszczać w zwyczajnych donicach oraz wazach. Wysokiej klasy produkty wytrzymują nie tylko zmienną pogodę, ale również wieloletnie użytkowanie. Można je z powodzeniem stosować również we wnętrzach – salonach czy kuchniach.

Stwórz miejsca do siedzenia i leżenia

Podstawą odpoczynku na balkonie jest stworzenie wygodnych siedzisk i miejsc do leżenia. Można zrobić to własnoręcznie, wykorzystując odpowiednie narzędzia oraz materiały w postaci palet, starych obić oraz elementów mebli, które wyszły już z użytku. Jeśli jednak nie mamy smykałki majsterkowicza ani talentu stolarskiego, o wiele lepiej będzie postawić na gotowe produkty. Na rynku istnieje szeroki wybór krzeseł, puf oraz sof, które znakomicie wpasują się w niewielkie i ciasne przestrzenie balkonowe. Ważne, aby były wykonane z materiałów odpornych na działanie czynników atmosferycznych oraz na tyle lekkie, że można będzie je szybko wnieść do mieszkania w przypadku nagłej zmiany pogody. Kupując je warto również zadbać o miejsce do przechowywania, gdyż nie wszystkie komplety są całoroczne. Wyjściem z tego typy sytuacji może być zakup specjalnych pokrowców do przechowywania bądź zniesienie mebli do schowka lub komórki lokatorskiej.

Wykreuj atmosferę za pomocą światła

Wspólnie spędzone chwile na balkonie w gronie najbliższych lub z ukochaną osobą umilić mogą w niesamowity sposób dekoracyjne lampy. Girlandy czy też stylowe lampiony są na tyle subtelne oraz tanie, iż można je kupić na niemal dowolny balkon. Następnie wystarczy rozwiesić je bądź zapalić w wybranych punktach i gotowe – niesamowity klimat stworzony. Przy wprowadzaniu tego typu oświetlenia na balkon warto zadbać o bezpieczeństwo, zwłaszcza w przypadku źródeł otwartego okna. Wszelkiego typu lampiony oraz świecie warto zabezpieczać specjalnymi pokrywami ze szkła oraz umieszczać z dala od elementów drewnianych, poduch, koców oraz dekoracji z łatwopalnych materiałów.

pixel