#Zimowe remonty — remont garderoby

2023-01-09
#Zimowe remonty — remont garderoby

Zima to doskonały moment na remont swojej garderoby i znaczne odświeżenie jej wnętrza. Chcesz dowiedzieć się, o czym należy pamiętać podczas remontu i co wziąć pod szczególną uwagę? Zapraszamy!

O czym należy pamiętać przy wyposażaniu garderoby?

W tym kroku niezwykle istotną kwestią jest postawienie swoich potrzeb na pierwszym miejscu. Trzeba zastanowić się, czego dotychczas bardzo nam brakowało w naszej szafie (przez co panował w niej nieład i nieporządek). Należy przemyśleć przede wszystkim kwestię wieszaków oraz drążków. Ich nigdy nie jest za wiele. Garderoby najczęściej sięgają aż do sufitu pomieszczenia, dlatego umieszczenie drążków na wieszaki dosyć wysoko nie będzie problemem a dzięki temu będziemy mogli zawiesić na nich wiele długich sukienek, kombinezonów czy jeansów, nie martwiąc się, że te ubrania się wygniotą, a my zawsze będziemy mieli schludne, wyprasowane ubrania na wyciągnięcie ręki. Szuflady i półki są również bardzo potrzebne i przydatne, jednakże nie należy rezygnować z drążków kosztem właśnie szuflad, ponieważ nierzadko posiadamy szuflady również w komodzie, w której spokojnie możemy trzymać np. bieliznę i mniej wyjściowe ubrania. Warto nadmienić również, że układ garderoby ma znaczenie. W każdej garderobie układ powinien być przemyślany i spójny. Najważniejsza jest funkcjonalność i łatwy dostęp do każdego zakamarku.

Lustro w garderobie — konieczność czy niepotrzebny dodatek?

Nie ulega wątpliwości, że lustro to konieczny element w wyposażeniu każdej dobrze zaprojektowanej garderoby. Dzięki lustrze pomieszczenie optycznie zwiększy swoją powierzchnię. Jednakże kluczowym aspektem, dla którego warto zainwestować w lustro w garderobie jest wygoda podczas mierzenia wielu stylizacji i outfitów.

Na jakie oświetlenie się zdecydować?

Dobrze sprawdzi się tu podłużne, zdecydowane światło, nakierowane na ważne elementy garderoby, zwłaszcza na lustro. Polecamy zdecydowanie się na lampę wiszącą LINEA No.2 w kolorze głębokiej czerni, która będzie pasowała doskonale do nowoczesnej garderoby. Drugim modelem godnym polecenia jest lampa „Ledowe Okręgi”. Fantastycznie doświetli ona przestrzeń. Powyższe modele lamp znajdziesz na stronie sklepu Altavola Design. Sklep ten cechuje się doskonałą jakością produktów oraz niebanalnymi, nowoczesnymi modelami lamp. W kwestii innego oświetlania wnętrza korzystnie będą wyglądały w garderobie również ledowe wężyki, które fantastycznie doświetlą każdą półkę i szufladę w garderobie, a co za tym idzie, umożliwią szybsze znajdowanie ubrań potrzebnych w danym momencie. Nie można zapomnieć też o naturalnym, dziennym świetle, które ze wszystkich jest najlepszym z możliwych rozwiązań Nie masz możliwości odpowiedniego doświetlenia swojej remontowanej garderoby? Jest na to rozwiązanie! Jeśli pomieszczenie, w którym znajduje się Twoja garderoba posiada niewielkie przeszklenie, to zastosowanie wielu luster pozwoli Tobie doświetlić bardziej wnętrze, dzięki czemu przestrzeń w garderobie zyska głębi i niepowtarzalnego wyrazu.

pixel