Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

#Zimowe remonty — remont kuchni

2023-01-25
#Zimowe remonty — remont kuchni

Czy w zimie można przeprowadzić udany remont? Oczywiście, że tak. Warunki atmosferyczne nie powinny być przeszkodą w realizacji planów związanych z odświeżeniem wnętrza naszego domu. Zimą można przeprowadzić skuteczny oraz… tańszy remont. Poza sezonem materiały budowlane często tanieją, a firmy remontowe są na wyciągnięcie ręki. Remont zimą ma więc wiele plusów i warto się go podjąć, aby przygotować świeże wnętrze na nadchodzącą wiosnę. Jak przeprowadzić remont i nadać kuchni nowe życie? Zobacz inspiracje przygotowane od Altavola!

Remont zimą, czyli o czym należy pamiętać w trakcie

Planując remont warto pomyśleć o odpowiednim przygotowaniu. Wyznaczyć termin, obliczyć budżet oraz zaplanować aranżację całego pomieszczenia. W pierwszym kroku należy zabrać się za porządki — musimy pozbyć się starych, zużytych sprzętów, zniszczonych mebli i wszystkich przedmiotów, dla których nie będziemy mieli już miejsca w nowej kuchni. Kolejno zabezpieczamy te elementy, które chcemy pozostawić, a które mogą ulec zniszczeniu w trakcie remontu. Po odpowiednim zabezpieczeniu kuchni możemy przejść do głównej części całej realizacji — czyli wprowadzenia zmian w życie. W zależności od aktualnych potrzeb może to być wymiana płytek, zmiana koloru ścian czy wymiana mebli. Pamiętajmy, że najważniejszą cechą kuchni jest funkcjonalność. Przygotowując przestrzeń do pracy, tak zwany trójkąt roboczy, powinniśmy pamiętać o zachowaniu odpowiednich odległości pomiędzy lodówką, zlewozmywakiem i kuchenką. Idealne wymiary to 120 cm - 210 cm pomiędzy lodówką a zlewozmywakiem, 120 cm - 210 cm pomiędzy zlewozmywakiem a kuchenką, 120 cm - 270 cm między lodówką a kuchenką. Funkcjonalna kuchnia powinna posiadać 5 stref, które pozwalają na swobodne gotowanie, przygotowywanie posiłków, przechowywanie, zmywanie i utrzymywanie zapasów.

Jakie trendy przeważają w tym roku i na co warto postawić?

W 2023 roku stawiamy przede wszystkim na ekologię i minimalizm. Te dwa nurty coraz śmielej wchodzą do naszych domów i zostają na dłużej. Dlaczego tak lubimy te propozycje? Zastosowanie minimalizmu we wnętrzach ma naprawdę wiele plusów. Proste, klasyczne meble, stonowane kolory i eleganckie dodatki będą świetnie wyglądać w każdym domu. Co więcej, zastosowanie prostoty pozwala ograniczyć bałagan i ułatwia utrzymanie porządku. Warto więc postawić na klasyczne, neutralne kolory płytek oraz ścian, proste i funkcjonalne meble, drewniany, solidny stół, a także minimalistyczne sprzęty AGD. Szczególnie warto zwrócić uwagę na te, które oferują kilka funkcji zamkniętych w jednym urządzeniu. Realizując plany remontowe nie zapominajmy o oświetleniu, które gra kluczową rolę w każdym pomieszczeniu. Wybierzmy lampę, która rozprowadzi światło na całe pomieszczenie i pozwoli na swobodne korzystanie z kuchni o każdej porze dnia.

pixel