Document pixel
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

ESEJ O TYM JAK POWSTAWAŁ NIEZWYKŁY MEBEL – STÓŁ ALTAVOLA NO.1.

2014-12-12
ESEJ O TYM JAK POWSTAWAŁ NIEZWYKŁY MEBEL – STÓŁ ALTAVOLA NO.1.
Budzę się i zasypiam wiedząc, że to jest moje miejsce na ziemi. Mieszkam w centrum, centrum lasu, takiego najprawdziwszego, gdzie sarny zjadają kwiaty moich róż przed domem, wilki zajadają owieczki pasące się w ogrodzie, żurawie swobodnie brodzą w przydomowym stawie, a bobry robią notoryczny bałagan i tamują mi dojazd do najbliższej wsi. Jest pięknie.
A jednak tęskniłam, nie tyle za miastem, co za stylem. Nie za stylem życia w wielkomiejskich, bezdusznych aglomeracjach, ale za stylem wnętrz nowojorskich loftów.
Mieszkam w domu z bali drewnianych, przepięknych, polskich sosnowych. Nie znam drugiego drewna z piękniejszym rysunkiem słoi. Są zaiste niezwykłe, każda deska, każdy bal to niepowtarzalna rzeźba stworzona siłami natury. Codziennie mnie zachwycają. Ale jak tu urządzić drewniany dom w stylu loft ? beton, metal, przestrzenie i industrialny charakter? To mi się oczywiście udać nie mogło. Niemniej jednak znalazłam rozwiązanie pod postacią niezwykłego stołu, który połączył moją namiętność do drewna i betonu!
Miesiące pracy nad projektem stołu, który jest prostą formą wykorzystująca linie geometrii, studia nad wykorzystaniem betonu i pochodnych materiałów we wzornictwie meblarskim przyniosły efekt. Po 10 miesiącach pracy w moim salonie stanął prototyp stołu Altavola No.1.
No i cóż w nim takiego niezwykłego, zapytacie? Odpowiem ? takiego stołu jeszcze nie widzieliście. Zastosowane technologie pozwoliły mi na stworzenie stołu ?betonowego?, zupełnie odmiennego od swoich poprzedników. Połączenie betonowego blatu, wykonanego w wykorzystaniem innowacyjnej formuły mikrobetonu, ze szczotkowanym i ręcznie, wielowarstwowo malowanym drewnem skutkowało efektem w postacie zwiększenia funkcjonalności betonowego mebla.
Materiały wykorzystane w projekcie: mikrobeton, płyta komórkowa, drewno sosnowe pozwoliły na stworzenie stolika, który jest:
? Dużo lżejszy od stolików wykonywanych z tradycyjnych, monolitycznych płyt betonowych.
? Stół jest przeznaczony do samodzielnego montażu, relatywnie lekki i łatwy w transporcie.
? Efekt wizualny ręcznie nakładanego mikrobetonu jest jednocześnie surowy i industrialny, jak i elegancki i szlachetny.
? Pieczołowite wyselekcjonowanie najwyższej jakości desek sosnowych, pod kątem wyboru tych z najbardziej efektowna strukturą słoi dało efekt ozdobienia cementowej płyty nogami, które stanowią niezwykła rzeźbę wykonana siłami natury. Dla podkreślenia piękna i zróżnicowania rysunku drewna doskonały efekt wizualny dało szczotkowanie i ręczne wielowarstwowe malowanie każdej deski. Wybierane są tylko te deski, które charakteryzują się najpiękniejszym rysunkiem słoi.
? Zaskakującym efektem wykorzystania mikrobetonu i malowanego w różnych kolorach drewna jest to, że stolik ten idealnie pasuje do wnętrz o odmiennej stylistyce ? od industrialnego, poprzez modern, aż do skandynawskiego, a nawet prowansalskiego stylu. Odważni styliści wnętrz mogą go również wprowadzić do salonu w stylu glamour.
Zastosowana technologii produkcji, wykorzystane materiały oraz proste wzornictwo spowodowały, ze stół Altavola No. 1 został w sierpni 2014 wprowadzony do sprzedaży online i cieszy się uznanie klientów już z czterech kontynentów.
Trzeba marzyć i uważać, bo marzenia się spełniają;-) Ja nadał tworzę kolejne kolekcje, uczę studentów i budzę się i zasypiam w moim miejscu na ziemi.
Serdecznie pozdrawiam wszystkich czytelników.
Katarina