Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

High Contrast Decor – wykorzystaj trend w swoim wnętrzu

2020-09-25
High Contrast Decor – wykorzystaj trend w swoim wnętrzu

Istnieje wiele trendów w projektowaniu wnętrz. Ostatnio bardzo modnym kierunkiem jest High Contrast Decor. Dzięki niemu możesz uzyskać niezwykle zaskakujące i intrygujące efekty aranżacyjne. Kontrastowe zestawienia pozwalają wypędzić nudę z mieszkania i dodają wystrojowi ekspresji. Idea High Contrast Decor przejawia się nie tylko w kolorystyce, lecz również w fakturach, czy stylu poszczególnych elementów kompozycji. Często wystarczy jeden drobny szczegół, by dodać pomieszczeniu wyrafinowanego charakteru. Stosowanie techniki High Contrast Decor wymaga dużego wyczucia, gdyż zbyt wiele nieprzemyślanych kontrastów sprawi, że wnętrze stanie się przeładowane i kiczowate.

Mały drobiazg – duża zmiana

Aby wprowadzić trend High Contrast Decor do wnętrza często wystarczy drobiazg. Do stworzenia kontrastowego zestawu możesz wykorzystać poduszki na siedzenia krzeseł. Jeżeli w Twojej jadalni dominują jasne, stonowane barwy, połącz je z jaskrawymi poduszkami na siedzenia krzeseł. Ta niewielka zmiana pozwoli przełamać monotonię wnętrza i uczyni je bardziej ożywionym i ciekawszym.

Poduszka na krzesło Arm Chair czerwona

Ażurowy akcent bieli w ciemnym pomieszczeniu

Jeżeli potrzebujesz wydzielić jakąś część większego pomieszczenia, wykorzystaj parawan. To akcesorium prezentuje się niezwykle stylowo i może doskonale sprawdzić się jako kontrastowy element wystroju wnętrza. Jeśli dysponujesz dużym salonem, urządzonym w ciemnych barwach i wypełnionym ciężkimi, solidnymi meblami możesz doskonale skontrować ten nieco mroczny klimat z pomocą białego ażurowego parawanu. Uzyskasz wtedy efekt podwójnego kontrastu. Jasny element na ciemnym tle znakomicie się wyróżni a jego subtelna, koronkowa lekkość będzie idealną przeciwwagą do surowych, przysadzistych mebli.

Parawan 170x45x2cm

Nowoczesne wnętrze z rustykalnym dodatkiem

High Contrast Decor może przejawiać się poprzez zestawienie w aranżacji wnętrz elementów o odmiennych, często z pozoru zupełnie niepasujących do siebie stylach. Niezwykły efekt uzyskasz dzięki wzbogaceniu minimalistycznego, nowoczesnego wnętrza przedmiotem o rustykalnym designie. Okazały drewniany żyrandol z rdzawymi dodatkami, które celowo go postarzają będzie elementem mocno wyróżniającym się na tle jasnych barw i prostych brył nowoczesnych mebli. Takie połączenie jest oryginalne i zaskakujące.

COGNAC BARREL NO. 2-DREWNIANY ŻYRANDOL

Panele dekoracyjne – intrygujące zestawienie faktur i kolorów

Świetnym pomysłem na stworzenie kompozycji w duchu High Contrast Decor jest wykorzystanie ozdobnych paneli do dekoracji ścian. Ich bogata faktura będzie znakomicie kontrastować z gładkością ściany, na której zostaną powieszone. Dodatkowy efekt uzyskasz, jeśli zestawisz ciemne panele dekoracyjne z jasną powierzchnią ściany lub przeciwnie – jasne panele umieścisz na tle ciemnej ściany.

Panel ścienny ARTO_ALURO

Zestawienie czerni i bieli

Niedawno bardzo modnym trendem w urządzaniu wnętrz było wypełnienie ich bielą, która dominowała zarówno na ścianach, jak i meblach oraz dodatkach tekstylnych. Jeżeli chcesz niewielką zmianą odświeżyć zaaranżowane w ten sposób pomieszczenie, umieść w nim czarne elementy. Mogą to być np. dywan, pufy i poduszki na sofie. Zestawienie czerni i bieli zawsze jest trafnym pomysłem dekoratorskim i prezentuje się niezwykle elegancko.

Pufa Delice Velvet S czarna

pixel