Jak przygotować się na świąteczne szaleństwo?

2022-10-25
Jak przygotować się na świąteczne szaleństwo?

Grudzień to dla wielu z nas napięty okres. Do Świąt Bożego Narodzenia coraz bliżej a obowiązków jest coraz więcej. Jest to również czas nadmiaru pięknych ozdób i przepychu. Jak się w tym odnaleźć i nie działać pochopnie? Jak przygotować się na to świąteczne szaleństwo i wszystko sobie poukładać? Dowiedz się już dziś!

Prezenty — pomyśl o nich już w listopadzie

To właśnie w listopadzie wypada słynny „Black Friday”. Wówczas sklepy decydują się na wprowadzenie ogromnych promocji i zniżek cenowych. Jest to zatem idealny czas nie tylko na pomyślenie o bliskich, ale i o swoich funduszach. W grudniu bezpośrednio przed Świętami często mamy wiele przeróżnych wydatków, które znacząco można odczuć w naszych portfelach. Dlatego warto pomyśleć o rozłożeniu obowiązków i wydatków również na wcześniejszy miesiąc, przez co nie będą one aż tak dotkliwie odczuwalne. Nie dość, że rozłożymy wydawanie gotówki na dłuższy okres czasu, co pozytywnie wpłynie na nasz komfort psychiczny, to na dodatek dzięki listopadowemu Black Friday zaoszczędzimy bardzo dużo pieniędzy, zwłaszcza kupując prezenty dla naszej rodziny i przyjaciół. Nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę, rozdziel swoje obowiązki i ciesz się większym spokojem podczas trwającego wokoło przedświątecznego szaleństwa.

Zaopatrz się w niezbędne dekoracje i akcesoria z wyprzedzeniem

Świąteczne dekoracje oraz niezbędne akcesoria znaleźć można w sklepach najczęściej już miesiąc przed Bożym Narodzeniem. Nie czekaj na ogromne kolejki w sklepach, pomyśl o Twoich potrzebach już teraz. Nie musisz od razu dekorować nimi domu. Niech dekoracje leżą w szafie, a w odpowiednim czasie zostaną wyciągnięte i użyte. Decydując się na taki krok nie dość, że odciążysz grudzień z części obowiązków, to na dodatek poczujesz się bardziej komfortowo w grudniu nie musząc myśleć ciągle o zakupach przedświątecznych dekoracji i będziesz mógł/mogła skupić się bardziej na innych, ważniejszych kwestiach.

Nie zostawiaj sprzątania i dekorowania domu na ostatnią chwilę

To naturalne, że na Święta Bożego Narodzenia chcemy mieć czyste, schludne mieszkanie czy dom, w którym przyjmiemy naszych najbliższych i będziemy mogli świętować. Jak zatem pogodzić gotowanie i sprzątanie dosłownie w 2 dni przed wigilią? Nie jest to komfortowe rozwiązanie, dlatego na przedświąteczne porządki zdecyduj się tydzień przed wigilią. To samo dotyczy też dekoracji. Zdecyduj się na ten krok znacznie wcześniej, już na początku grudnia. Dzięki temu nie tylko bezpośrednio przed Świętami będzie mniej obowiązków, ale też wprawi to domowników w przedświąteczną atmosferę, która będzie odczuwalna w domu. Przepiękne świąteczne dekoracje znajdziesz na stronie Altavola Design.

Finanse - na co zwrócić szczególną uwagę przed Świętami?

Święta to czas błyszczących światełek w sklepach, bombek. Jak co roku w marketach mamy nadmiar wszystkiego. Jak temu nie ulegać i nie kupować zupełnie zbędnych rzeczy? Przede wszystkim zdaj sobie sprawę z tego, czego tak naprawdę potrzebujesz. Nie wydawaj zbędnych pieniędzy na nowe światełka, jeśli ostatnio kupiłeś/aś je raptem rok temu. Za zaoszczędzone pieniądze kup lepsze prezenty albo lepszej jakości żywność na stół wigilijny. Polecamy również wykonać listę najpotrzebniejszych produktów, dodatków i kierować się nią podczas zakupów. Pozwoli to uniknąć wpadnięcia w świąteczny wir zakupów.

pixel