Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak stworzyć romantyczny nastrój w mieszkaniu?

2022-07-13
Jak stworzyć romantyczny nastrój w mieszkaniu?

Nawet niewielką i ciemną przestrzeń można zaaranżować w taki sposób, iż wydobędziemy z niej pokłady romantyzmu oraz przytulności. Kluczowe jest jednak użycie odpowiednich dodatków, a także zaplanowanie pomieszczenia pod względem oświetleniowym. W ten sposób możemy romantycznie przearanżować sypialnię, łazienkę, a nawet salon. W tym artykule podpowiadamy, jak to zrobić niewielkim nakładem pracy i za pomocą wyjątkowych dekoracji.

Gra świateł i cieni

Podstawą budowania romantycznego nastroju w każdym pomieszczeniu jest umiejętne stosowanie światła. Za pomocą dobrze rozplanowanych punktów świetlnych można sprawić, że pokój powiększy się lub pomniejszy wizualnie, a także zyska dodatkowego charakteru. Tego typu efekty osiągniemy rozplanowując odpowiednio system oświetlenia na etapie projektowania wybranego pomieszczenia. W miejscu, gdzie już on istnieje będzie to trudniejsze, lecz możemy to zrobić za pomocą dodatków. Mogą to być ozdobne lampiony lub świeczniki oraz lampy podłogowe ustawione w kluczowych miejscach. Ważne, aby światło padało w sposób punktowy na powierzchnię ścian lub mebli, nie oślepiając osób przebywających w pomieszczeniu.

Miękkie i przyjemne wykończenia

Miejsce, w którym można się położyć lub oprzeć zyskuje automatycznie na romantyczności. Projektując sypialnię, salon czy nawet taras, warto zadbać o dodatki w postaci wygodnych poduch oraz miękkich poduch. Tego typu dekoracje nie zajmują dużo miejsca, można przenosić je w dowolne miejsce oraz znakomicie wpływają na wyobraźnię podczas romantycznej kolacji. Warto jednak zadbać o to, aby pasowały one swoim stylem do aranżacji pomieszczenia, stanowiąc jego naturalny dodatek, który współgra kolorystycznie oraz stylistycznie z resztą wystroju.

Lustra

Przeważnie lustra stosuje się w pomieszczeniach do powiększania przestrzeni. Jednak przy odpowiednim ustawieniu, mogą służyć również do budowania cudownie romantycznego nastroju. Odbite przez nie światło świec i lamp dekoracyjnych będzie pełzać po pomieszczeniu, rozświetlając je oraz osoby w nim przebywające. W dzień zaś lustra spełnią swoje podstawowe funkcje, stanowiąc ozdobę salonu bądź sypialni, w której przejrzymy się tworząc kreację wyjściową.

Gdzie znaleźć dodatki do budowania romantycznego klimatu?

Ozdoby oraz stylowe dodatki do tworzenia romantycznego klimatu w pomieszczeniach można znaleźć w renomowanych i polecanych sklepach z dekoracjami do wnętrz domów oraz mieszkań. Najlepsze z nich znajdziesz w salonie internetowym Altavola. Słynie on z nietuzinkowych oraz niecodziennych dodatków, które uświetnią Twoje wnętrza i sprawią, że stanie się ono oazą romantyzmu. Szczególnie polecamy lampy sufitowe oraz podłogowe z oferty Altavola – produkty wykonane z kunsztem, doskonale pasujące do wielu stylów aranżacyjnych. W ofercie marki znajdują się również wszelkiego typu lampiony, świeczniki, sztuczne rośliny oraz lustra, którymi zapełnisz swoje ulubione pomieszczenie, kreując w nim klimat niczym z bajki.

pixel