Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak udekorować choinkę?

2022-11-23
Jak udekorować choinkę?

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że podczas świąt choinka stanowi bardzo ważny element. To jeden z symboli Bożego Narodzenia, dlatego tak istotne staje się to, by była ona odpowiednio udekorowana i mogła prezentować się reprezentacyjnie w domu bądź w mieszkaniu. Szukasz pomysłów i rad jak udekorować swoją choinkę na tegoroczne, bożonarodzeniowe święta? Zapoznaj się z naszymi poradami i już dziś zaplanuj dekorowanie swojego drzewka razem z nami!

Jak przygotować choinkę do przystrojenia?

Aby choinka prezentowała się jak najlepiej, należy przygotować ją pod dekorowanie. Po przywiezieniu drzewka do domu trzeba umieścić je w stojaku i pozbyć się siatki, w którą najpewniej choinka będzie zawinięta. Jest duże prawdopodobieństwo, że będzie też przymrożona przez niską temperaturę na zewnątrz, ale nie przejmuj się - jest na to rada. Ważne jest, aby choinka przed dekorowaniem oswoiła się nieco z pomieszczeniem, w którym się znajdzie, tzn. m.in. nabrała temperatury pokojowej. Rozłoży ona wówczas gałęzie i pięknie je wyeksponuje.

Kolejność ma znaczenie

Tegoroczne dekorowanie choinki rozpocznij od przystrojenia jej w światełka świąteczne. Powinieneś od nich zacząć, jeśli zależy Ci na estetycznym i co najważniejsze szybkim udekorowaniu świątecznego drzewka - późniejsze założenie światełek byłoby bardziej problematyczne i czasochłonne. W drugiej kolejności przystrój choinkę w bombki i inne wiszące ozdoby. Na końcu “ubierz ją” w łańcuch, włosy anielskie etc - dzięki temu te delikatne elementy wystroju choinki nie poplączą się ani nie uszkodzą.

Proporcje choinki - bardzo ważna kwestia

Dekorując bożonarodzeniową choinkę trzeba zwrócić szczególną uwagę na proporcje naszego drzewka. Nie należy umieszczać dużych, masywnych ozdób przy czubku, bo nie dość, że sprawią, że choinka będzie wyglądała karykaturalnie i nieproporcjonalnie, to na dodatek przeciążą one drzewko doprowadzając do wyginania się drobnych, górnych gałązek, a w skrajnych sytuacjach (gdy ozdoby są naprawdę ciężkie) do jego przewrócenia. Zdecyduj się na powieszenie w górnej części choinki małych, zgrabnych, reprezentacyjnych ozdób, a z kolei duże, ciężkie bombki zawieś u dołu choinki, na niższych gałęziach. W ten sposób zyskasz estetycznie udekorowane drzewko, pełne stylu, które doskonale będzie prezentowało się we wnętrzu, dopełniając wystrój i wprowadzając do pomieszczenia niepowtarzalną atmosferę ciepła, rodzinności i prawdziwej magii.

Estetyczne ozdoby na choinkę

Aby choinka, którą chcemy przystroić na Boże Narodzenie wyglądała olśniewająco i gustownie musimy dokładnie przemyśleć ozdoby, jakie zawiesimy na drzewku. Powinniśmy postawić na konkretną kolorystykę, która będzie dominowała w wystroju. Powinny być to kolory pasujące do choinkowej zieleni. Wejdź na stronę sklepu “Altavola Design”. Znajdziesz tam szereg inspiracji do doskonałego udekorowania choinki bożonarodzeniowej. Polecamy zwrócić swoją szczególną uwagę na bombki z gwiazdkami “Aluro” - wykonaną w pełni ze szkła najwyższej jakości.

pixel