Jak udekorować stół jesienią?

2020-10-09
Jak udekorować stół jesienią?

Jesień jest okresem, kiedy większość ludzi chętniej spędza czas w domowych pieleszach. Sprzyjają temu wietrzna i deszczowa aura oraz długie wieczory. Jesienna pora kojarzy się także z babim latem, kolorowymi liśćmi, lasami pełnymi grzybów i zbiorami dorodnych warzyw i owoców. Warto zainspirować się tymi charakterystycznymi dla jesieni zjawiskami i wprowadzić jesienne dekoracje w swoje cztery kąty. Podpowiadamy, w jaki sposób możesz ozdobić stół, by przyjemnie było przy nim zasiąść.

Tace wypełnione darami jesieni

Wykorzystaj bogactwo jesiennych warzyw i owoców, by stworzyć oryginalną dekorację na stół. W tym celu z pewnością przyda Ci się pleciona taca w ciepłym, naturalnym kolorze. Wystarczy, że ułożysz w niej dorodne, rumiane jabłka i jesienna ozdoba na stół – gotowa. Długa, wąska taca w barwie starego złota może stanowić podstawę wspaniałej jesiennej dekoracji na stół. Wypełnij ją fantazyjnie ułożonymi jesiennymi owocami i warzywami, by zyskać oryginalną ozdobę na stół. Doskonałym pomysłem na wprowadzenie jesiennego klimatu do mieszkania jest wykorzystanie dekoracyjnych dyń. Ich fantazyjne kształty przykuwają uwagę. Możesz pięknie wyeksponować je na stole w koszyku lub na stylowej etażerce. Okazała, pomarańczowa dynia sama w sobie stanowi jesienną ozdobę i pięknie prezentuje się na stole. Postaw ją na płaskiej tacy i obłóż mchem oraz kolorowymi liśćmi, kasztanami i żołędziami. Taka naturalna kompozycja wprowadzi nastrój złotej, pogodnej jesieni do Twojego mieszkania.

AMPARO Taca okrągła 38xh8cm

Taca okrągła złota MIRACLE_Aluro

Taca podłużna HERMES_Aluro

Jesienny bukiet w stylowym wazonie

Spadające, kolorowe liście są jednym z symboli jesieni. Różnorodność ich kształtów i odcieni sprawia, że wprost idealnie nadają się na jesienny bukiet do ozdobienia stołu. Kompozycja z wielobarwnych liści będzie doskonale prezentowała się w niskim, szerokim wazonie. Możesz wpleść w nią kilka jesiennych kwiatów, np. astrów, bądź źdźbła suszonych traw i kiście owoców jarzębiny. Ciepłe kolory sprawią, że Twoje wnętrze nabierze przytulności, której każdy szuka w chłodną porę roku. Do skomponowania jesiennej wiązanki świetnie nadają się sztuczne kwiaty i gałązki. Prezentują się zachwycająco w otoczeniu naturalnych gałązek z kolorowymi liśćmi oraz czerwonych koralików jarzębiny. Postaw bukiet w wysokim, stabilnym wazonie w kształcie amfory. Taka ozdoba na stół jest bardzo trwała, dzięki czemu może cieszyć oczy przez wszystkie jesienne miesiące.

Wazon Ceramiczny Glamour

Gałązka roślinna Aluro

Wazon Ceramiczny Glamour

Nastrojowe świece na długie jesienne wieczory

W jesienny wieczór nie może w Twoim domu zabraknąć ciepłego blasku świec. Klasyczny świecznik możesz ustroić gałązkami obsypanych jarzębinowymi owocami oraz barwnymi liśćmi, by dodać mu stosownego do pory roku charakteru. Taka dekoracja będzie pięknie prezentować się na stole w jadalni. Jeżeli masz nieco zacięcia artystycznego i lubisz dodatki typu hand made, spróbuj stworzyć jesienny wieniec, pośrodku którego możesz umieścić świecę lub stylowy lampion. Do sporządzenia takiej dekoracji przydadzą Ci się: specjalna podstawa oraz zebrane podczas jesiennych spacerów gałązki z kolorowymi liśćmi, kasztanami, żołędziami lub jarzębiną a także jesienne kwiaty. Samodzielnie wykonana kompozycja doda Twojemu wnętrzu przytulności i unikalnego charakteru.

Latarnia MAZINE_ALURO

CHANTAL ZŁ Świecznik śr.12,7xH:25cm

Świecznik HERMES_Aluro

SALMA METALIC Świeca LED 7,5xh10cm w szkle

pixel