Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Poznaj trendy aranżacyjne na rok 2023!

2023-01-02
Poznaj trendy aranżacyjne na rok 2023!

Nadchodzący Nowy Rok to doskonała okazja na odświeżenie wnętrz w swoim domu bądź w mieszkaniu i zaaranżowanie ich na nowo, zgodnie z obecnymi, najmodniejszymi trendami. Chcesz poznać najgorętsze trendy aranżacyjne we wnętrzach na zbliżający się do nas wielkimi krokami rok 2023? Zapraszamy, dzięki nam już zawsze będziesz podążać za aktualną modą we wnętrzach!

W zgodzie z naturą

W nadchodzącym 2023 roku wciąż niezwykle popularny będzie trend ekologiczny w wystrojach. Doskonale sprawdzą się w tym przypadku naturalne materiały, takie jak surowe drewno, kamień. Zupełnym must have’em są tutaj meble wykonane z najlepszej jakości drewna. Nie zabraknie również zieleni. Zielone wnętrza, pełne roślin to będzie zupełny hit nadchodzącego nowego roku! Furorę robią również elementy pochodzące z recyklingu, np. wazon na kwiaty wykonany ze szklanej butelki po soku. Warto wspomnieć też o wiklinie czy rattanie — tych materiałów nie może zabraknąć! Niepowtarzalnie oddają ducha tego trendu aranżacyjnego we wnętrzach. Zajrzyj na stronę sklepu internetowego Altavola Design. Znajdziesz tam szereg inspiracji do nowej aranżacji swojego wnętrza zgodnie z ekologicznym trendem. Polecamy zwrócenie szczególnej uwagi na fantastyczną, minimalistyczną konsolę ORSO od Aluro. Na Visciola Fashion zakupisz ją w przystępnej cenie.

Wzory i faktury, czyli nieoczywisty wystrój wnętrz

Nadchodzący nowy rok to również wzory i faktury, czyli przede wszystkim oddziaływanie na zmysł wzroku i dotyku. Minimalizm nie jest już koniecznością, a gładkie, minimalistyczne ściany powoli zastępuje się fakturą. Coraz więcej projektantów wnętrz decyduje się na tchnięcie w pomieszczenia życia za pomocą niejednolitych faktur i niebanalnych, nieoczywistych wzorów, co będzie szczególnie zauważalne w pomieszczeniach aranżowanych w 2023 roku. Oczywiście zasady minimalizmu wciąż będą przestrzegane, ponieważ z intensywnością wzorów w aranżacji nie należy przesadzać, by nie uzyskać efektu kiczu. Kluczem do doskonale zaprojektowanego i zaaranżowanego wnętrza jest prostota połączona z nutą szaleństwa. Prawdziwą furorę będą robiły tynki wapienne, nadające ścianie fakturę. Również meble zyskają na nowej fakturze, bardzo popularne staną się nowoczesne, niejednolite wzory np. na miękkich siedziskach.

Organiczne wnętrza - zupełny hit nadchodzącego 2023 roku

Jedną z kluczowych aranżacji wnętrz na rok 2023 będą organiczne kształty. Jeśli szukasz inspiracji do zaaranżowania swojego pokoju dziennego lub salonu, to zdecyduj się na zaokrągloną sofę wypoczynkową, oraz minimalistyczne, zaokrąglone na bokach pufy do siedzenia. Doskonale spisze się tu pufa Ejby Velvet w czarnym kolorze, którą zakupić można na stronie sklepu internetowego Altavola Design. Jednakże w aranżacji organicznej nie można zapominać też o dodatkach. Dekoracje również powinny mieć swobodne, organiczne, delikatne kształty, aby miękkie, delikatne rośliny dopełniające całą aranżację tworzyły z dodatkami jedną, spójną i zdecydowaną całość.

pixel