Świąteczny wystrój mieszkania — zaispiruj się!

2022-11-16
Świąteczny wystrój mieszkania — zaispiruj się!

Święta to nie tylko kilka dni w kalendarzu. To rodzinna atmosfera ciepła i miłości Jak jednak taką atmosferę uzyskać i wprowadzić domowników w prawdziwy, bożonarodzeniowy nastrój jeszcze przed świętami? Odpowiedź jest prosta — za pomocą świątecznego wystroju mieszkania! Zainspiruj się naszymi radami i dowiedz się, w jaki sposób idealnie wystroić mieszkanie na tegoroczne Święta.

Oświetlenie nadające bożonarodzeniowej atmosfery

Odpowiedni klimat to podstawa, jeśli zależy nam na stworzeniu idealnego świątecznego wystroju w naszym mieszkaniu. Jak jednak ten klimat uzyskać? Odpowiednim oświetleniem! Wystrój mieszkanie w świąteczne lampeczki! Trzeba jedynie pamiętać o jednolitej kolorystyce światełek i innych świecących ozdób. Jeśli zdecydujesz się na cieple, żółte światło, to nie dekoruj wnętrza dodatkowo w lampki o zimnej, niebieskiej barwie, bo stworzysz nieestetyczny miszmasz w pomieszczeniu.

Dodatki świąteczne grające pierwsze skrzypce w wystroju

Aby dodatki doskonale prezentowały się we wnętrzu i oddawały prawdziwego ducha Bożego Narodzenia powinieneś pamiętać o paru prostych zasadach. Przede wszystkim nie zapominaj, że minimalizm jest kluczem do sukcesu. Nie przesadzaj z ilością ozdób i dodatków, zachowaj umiar przy dekorowaniu domu. Dzięki temu uzyskasz znacznie ładniejszy i estetyczniejszy efekt niż gdybyś przesadził z nadmiarem dekoracji świątecznych.

Czasami wystarczy jedynie udekorowanie domu w wieniec adwentowy, klimatyczne świeczki o zapachu świątecznych pierniczków, poduszki z bożonarodzeniowym motywem i lampeczki, aby stworzyć prawdziwą, rodzinną atmosferę magicznego Bożego Narodzenia. Pamiętaj również, że ozdoby świąteczne trzeba rozkładać po całym domu, tzn. równomiernie, aby domownicy i goście, który Cię odwiedzą na każdym kroku czuli magicznego ducha świąt. Przykładowo, w salonie umieść bożonarodzeniową choinkę i świąteczne świeczki, korytarz udekoruj wieńcem adwentowym a kuchnię przystrój eleganckimi światełkami o ciepłej, jasnożółtej barwie. Dzięki takiemu rozmieszczeniu dekoracji przestrzeń w żadnym pokoju nie będzie przytłoczona ani przesadnie udekorowana a ty stworzysz w swoim domu prawdziwą atmosferę świąt — estetyczną i zupełnie nienachalną. Dzięki temu skupimy się podczas Bożego Narodzenia na najważniejszych kwestiach jak chociażby spokojny czas spędzony w gronie naszych najbliższych bez nadmiernych bodźców z otoczenia.

Kolorystyka ma ogromne znaczenie

Przy wyborze dekoracji do przystrojenia mieszkania na tegoroczne święta zwróć swoją szczególną uwagę na kolorystykę kupowanych bombek czy klimatycznego oświetlenia. Wszystko powinno do siebie pasować. Zdecyduj się na zestawienie ze sobą dwóch, maksymalnie trzech kolorów. Przy większej ilości barw w dekoracjach powstałby nieestetyczny efekt. Wejdź na stronę sklepu internetowego Altavola Design. Znajdziesz tam ogrom inspirujących kolorystycznie ozdób i dekoracji świątecznych w doskonałych, niskich cenach. Polecamy zwłaszcza zdecydowanie się na zakup delikatnych, złotych bombek oddających ducha świąt.

pixel