Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wiosenne inspiracje — co zmienić w wystroju wnętrza, nie zmieniając zbyt wiele?

2023-04-14
Wiosenne inspiracje — co zmienić w wystroju wnętrza, nie zmieniając zbyt wiele?

Słońce świeci coraz mocniej, a krajobraz za oknem zmienia się z dnia na dzień. Drzewa zaczynają się zielenić, pojawiają się pierwsze kwiaty, a ptaki ćwierkają coraz głośniej – to już wiosna. Budząca się do życia przyroda budzi w nas drzemiące jeszcze pokłady energii i zachęca do działania. To idealny czas na wiosenne porządki oraz odświeżenie swojego mieszkania. Jak zmienić wystrój wnętrza wprowadzając niewielki zmiany?

Uporządkuj swoją przestrzeń

Wiosenną metamorfozę wnętrza najlepiej zacząć od porządków. Zerknij na otaczające Cię przedmioty, zrób ich segregację i zorganizuj dalsze ich przechowywanie. To dobra okazja, by wprowadzić do mieszkania lub domu funkcjonalne akcesoria, które wprowadzą do wnętrza powiew wiosennej świeżości. Może to być np. lekki, ażurowy kosz świetny do przechowania np. koca, po który sięgniesz w chłodniejszy wieczór lub dodatkowej poduszki. Praktyczny pojemnik z pokrywką dodatkowo możesz wykorzystać, jako np. podręczny stolik kawowy lub stojak na pierwsze, wiosenne kwiaty. Kolorowe żonkile, szafirki, krokusy lub hiacynty będą dodatkową, barwną dekoracją, która odświeży wnętrze i doda energii domownikom oraz gościom.

Kwiaty na tekstyliach

Wiosna to czas, gdy przyroda budzi się do życia. Drzewa się zielenią, a na miejskich klombach, ogrodowych rabatach i łąkach zaczynają kwitnąć kwiaty. Zadbaj więc o to, by pojawiły się one również w Twoim domu lub mieszkaniu. Po długich, zimowych dniach pełnych szarości, Twoje zmysły rozpieszczą kwieciste motywy na tekstyliach. Może to być dywan, który wiosną pojawi się w Twoim salonie, zasłony dekorujące okno, narzuta na łóżko lub poduszki na kanapie. Wystarczy naprawdę niewiele, by w jednej chwili wnętrze nabrało wiosennego charakteru bez wprowadzania dużych zmian w jego aranżację. Przyjemnie będzie żegnać wiosenny dzień pod kocem przypominającym kwietną łąkę lub popijać popołudniową herbatę siedząc wygodnie w otoczeniu poduszek pokrytych barwnymi pąkami. Takie dodatki są nie tylko efektowne, ale też funkcjonalne.

Dodatki z naturalnych materiałów

Najprostszym sposobem na wiosenne odświeżenie wnętrza są dodatki z naturalnych materiałów. Bez wątpienia najmocniejszym akcentem będą żywe kwiaty w wazonach lub doniczkach. Kolorowe tulipany świetnie zaprezentują się na stole, a okiennym parapecie lub komodzie postaw kwitnące już wczesną wiosną cebulki. Doniczki, w których one rosną, wstaw do drewnianych osłonek. Wiosenna metamorfoza wnętrza to okazja, by udekorować ściany fototapetą lub mini galerią fotografii z rodzinnego albumu osadzonymi w drewniane ramki na zdjęcia. Drewniane dodatki doskonale podkreślą świeżość we wnętrzu i wkomponują się w każdy styl aranżacji. A jeśli chcesz pójść o krok dalej, dobierz do nich tekstylia z naturalnych, lekkich tkanin.

pixel