Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

#Wiosenne remonty – o czym warto pamiętać przy remoncie kuchni?

2022-05-11
#Wiosenne remonty – o czym warto pamiętać przy remoncie kuchni?

Na samą myśl o remoncie kuchni dostajesz dreszczy na całym ciele? Nie panikuj – pomożemy Ci przejść przez niego bezboleśnie i podpowiemy o czym warto pamiętać. Remont kuchni to nie tylko pozbycie się starych mebli i rozstawienie nowych, ale złożone prace, które często wymagają pomocy fachowców. Niezależnie czy przeprowadzasz go w domu jednorodzinnym czy też w mieszkaniu w bloku, warto się do niego dobrze przygotować, aby zaoszczędzić sobie niepotrzebnych kosztów, opóźnień oraz stresu.

Kolejność prac remontowych

W jakiej kolejności wykonywać prace remontowe? Zacznij od prac instalacyjnych (wymiany elektryki, kanalizacji itd.). Następnie przejdź do wykończenia ścian, czyli usunięcia starych materiałów i uzupełnienia ubytków. W kolejnym kroku skup się na podłodze, czyli najczęściej na kładzeniu płytek ceramicznych. Co dalej? Montaż mebli, wstawienie AGD, oświetlenie i na samym końcu sprzątanie. Trzymając się takiego planu można z powodzeniem wyremontować kuchnię szybko, bez dużych wydatków i co najważniejsze unikając poprawek.

Jaki wybrać styl?

Kuchnia może mieć różne style, dlatego przed przystąpieniem do remontu warto określić charakter wystroju wnętrza. Wśród najpopularniejszych stylów znajdują się: styl skandynawski (kuchnia jasna i prosta; meble mają najczęściej kolor biały i wykończone są drewnopodobnym blatem), styl industrialny (dominują w nim: beton, cegła, drewno, stal; kolory są przytłumione, popularna jest szarość), styl rustykalny (kuchnia w tym stylu nawiązuje do tradycyjnych wnętrz wiejskich; cechy charakterystyczne to tradycyjne drewniane meble z frezowanymi frontami, przeszklone witryny), styl nowoczesny (proste meble, często wykończone na wysoki połysk, którym towarzyszy kamienny lub drewniany blat), styl glamour (owoczesna elegancja – kuchnia z prostymi meblami, uzupełniona wyposażeniem w pałacowym stylu).

Gotowe meble czy na wymiar?

Gotowe meble kuchenne polecane są wtedy, gdy liczy się przede wszystkim czas i niski koszt. W wielu sklepach można zamówić je nawet od ręki – remont kuchni przebiega wtedy szybko i sprawnie. Druga opcja to meble na wymiar, które wykonane są przez stolarza. Dzisiaj jest to bardzo popularna opcja. W tym przypadku kuchnia może być indywidualnie dopasowana do potrzeb klienta nie tylko pod względem swojego wyglądu, ale też funkcjonalności. Pamiętaj, aby meble na wymiar zamówić z wyprzedzeniem. Czas oczekiwania na realizację zabudowy to zwykle około 1-3 miesięcy.

Oświetlenie w kuchni

Przy remoncie w kuchni warto pamiętać o zaplanowaniu odpowiedniego oświetlenia. Funkcjonalna kuchnia powinna być wyposażona w więcej niż jedno źródło światła. Poza lampą sufitową warto zamontować w niej także dodatkowe oświetlenie. W naszym sklepie znajdziesz zarówno nowoczesne, jak i klasyczne oświetlenie kuchenne. W Altavola Design estetyka i jakość wykończenia zachwyci nawet najbardziej wymagającego klienta. Proponujemy lampy kuchenne sufitowe wiszące oraz plafony kuchenne. Wybierz stylowe i ekologiczne oświetlenie do Twojej kuchni.

pixel