Jak przechowywać zimowe ubrania? 3 sposoby

2023-02-15
Jak przechowywać zimowe ubrania? 3 sposoby

Nasza garderoba potrafi się zmieniać w zależności od pory roku. To całkiem normalne, żyjemy w kraju, w którym poszczególne miesiące znacznie różnią się od siebie pod względem panujących warunków atmosferycznych. Latem możemy sobie pozwolić na lekkie, zwiewne sukienki, krótkie spodenki czy sandałki, a zimą musimy wyposażyć się w ciepłe kurtki, solidne buty, czapki i szaliki. Taka rotacja zmusza nas do tego, aby mniej więcej dwa razy do roku segregować naszą odzież i przechowywać ją w dobrych warunkach przez następne pół roku. Warto zabrać się do tego umiejętnie, aby oszczędzić czas, miejsce i zachować ubrania w nienaruszonych stanie. Poznaj 3 sposoby na przechowywanie zimowych ubrań!

Inteligentna szafa

Posiadając garderobę lub ogromną szafę, w której bez problemu możemy pomieścić sporo ubrań, możemy stworzyć coś na wzór inteligentnej szafy. Czyli szafy, która pozwoli nam na łatwą wymianę garderoby, gdy nadejdzie nowy sezon. Jak może wyglądać taka szafa? Warto zaaranżować te miejsca, które w codziennym użytku są pomijane, czyli miejsca ukryte głęboko na dnie szafy, czy bardzo wysoko. Ta przestrzeń idealnie nadaje się do przechowywania ubrań, po które nie sięgamy w danym okresie. Aby odpowiednio przygotować odzież na tak długi czas leżakowania, warto odpowiednio się nią zająć. Zmechacone ubrania możemy wyczyścić za pomocą specjalnej golarki, a w pozostałych odciąć wiszące nitki i odpowiednio je uprać. Przygotowując ubrania do przechowania warto od razu pozbyć się tych, w których już nie będzie chodzić w kolejnym sezonie, aby nie zalegały na półkach.

Worki próżniowe, gdy mało miejsca

Co zrobić, gdy nie mamy pojemnej szafy? Świetnym rozwiązaniem są worki próżniowe. Worki próżniowe, które znajdziemy w wielu sklepach możemy wykorzystać wielokrotnie. Do środka warto wkładać rzeczy, które zajmują dużo powierzchni, czyli puchowe kurtki, płaszcze czy grube swetry. Po ułożeniu odzieży w worku wystarczy odessać powietrze odkurzaczem poprzez specjalny otwór. Dzięki temu zabiegowi pozbywamy się powietrza z wnętrza worka tworząc o kilka rozmiarów mniejszy pakunek. Dzięki sterylności worka możemy przetrzymywać ubrania np. pod łóżkiem, tym samym oszczędzając wiele miejsca.

Plastikowe lub tekturowe pudełka

Pudełka to niezbędny element w procesie przechowywania. Wśród wielu modeli dostępnych na rynku możemy wybrać takie, które idealnie spełnią nasze oczekiwania. Plastikowe, transparentne pudełka będą świetną opcją, gdyż umożliwiają swobodne zaglądanie do środka bez konieczności ich otwierania. Pudełka kartonowe to z kolei dobry wybór dla tych, którzy nie mają zbyt dużo miejsca, gdzie można by ukryć sezonowe ubrania. Kartonowe opakowania często występują w wielu kolorach czy wzorach, dzięki czemu same w sobie stanowią świetną ozdobę. Można położyć je na szafie czy nawet ułożyć w pokoju. Tak zabezpieczone ubrania z pewnością przetrwają nienaruszone do kolejnego sezonu!

pixel