Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nowoczesne meble do ogrodu

2019-05-23
Nowoczesne meble do ogrodu

Urządzenie banalnego terenu wypoczynkowego w ogrodzie nie jest trudne. Wystarczy kupić standardowe meble z tworzywa sztucznego albo drewna. Do tego równie standardowy grill i możemy uznać, że wszystko gotowe. Idąc po najmniejszej linii oporu, na pewno stworzymy miejsce, w którym z pewnością będzie można usiąść i zjeść rytualny kawałek upieczonej na węglowym brykiecie kiełbasy, ale przyjemność z przebywania na łonie natury ograniczymy do minimum: aranżacja nie będzie miła dla oka. A przecież ogród to nasz osobisty kawałek raju i wszystko, co w nim robimy powinno zmierzać tylko do jednego celu - do uczynienia go piękniejszym. Designerskie meble do ogrodu pomogą nam stworzyć taką przestrzeń wypoczynkową, w której nawet wyjątkowo krytyczne oko estety poczuje się usatysfakcjonowane.

Baza, czyli stół i krzesła

Nie, nie musimy od razu kupować wielkiego obiadowego stołu na kilkanaście osób. W ogrodzie, inaczej niż w domowej jadalni, każdy lubi zabrać swój posiłek z grilla bądź szwedzkiego stołu i usadowić się w jakimś wygodnym miejscu. Można więc kupić mały stolik kawowy albo kilka takich stolików i rozstawić je zgodnie z wyrafinowanym estetycznie zamysłem: np.bezpośrednio pod kwitnącymi drzewami owocowymi albo na wyspie stworzonej z drewnianych czy kompozytowych paneli/palet. Metalowe stoliki jak model Capri na pewno przykują uwagę i sprawią, że wypoczynkowy zakątek ogrodu będzie wyglądał bardzo romantycznie. Ażurowy metalowy stolik dobrze prezentuje się w towarzystwie równie atrakcyjnych wizualnie krzeseł.Ciekawym uzupełnieniem aranżacji będzie tron z linii produktów Capri. Łatwo wyobrazić sobie, że metalowy koszyk usytuowany nad głową porastają zielone pnącza, czyniąc ten właśnie mebel najbardziej pożądanym siedziskiem w całym ogrodzie. Kilka takich "punktów wypoczynkowych" rozsianych po ogrodzie sprawi, że poszczególni członkowie rodziny i goście będą mogli - w zależności od potrzeb - zaszyć się w odosobnieniu, albo zaaranżować przestrzeń do wspólnego zjedzenia posiłku czy rozmowy nada grą planszową.


Świątynia dumania, czyli altana

W dużym ogrodzie dobrze sprawdzają się elementy małej architektury ogrodowej jak altany. Wybierając modele z metalu możemy stworzyć małą świątynię dumania porośniętą dzikim winem albo kwitnącymi powojnikami. Szkielet altany  staje się bowiem czymś w rodzaju kratki do pnączy, pergoli. Stojący w altanie stolik z krzesłem ocianiany jest więc roślinną kurtyną, co sprawia że jest równie piękny, co komfortowy.
 
Metalowe altany w stylu vintage to niepowtarzalne ozdoby ogrodów w stylu rustykalnym i romantycznym. Piękne detale, prawdziwe mistrzostwo kowalstwa artystycznego, przyczyniają się do stworzenia w ogrodzie naprawdę niepowtarzalnego klimatu miejsca unikatowego, tajemniczego i nietuzinkowego.

 

Idzie niebo ciemną nocą, czyli punkty świetlne

W tak starannie i precyzyjnie zaaranżowanym ogrodzie nie może zabraknąć punktów świetlnych. Wieczorem na pewno przyjemnie będzie spędzić czas przy migotliwym świetle świec wstawionych do staromodnych latarni. Warto pamiętać, że świece ogrodowe nie tylko oświetlają najbliższą okolicę, ale także, z uwagi na dodawane do wosku substancje, mogą odstraszać komary albo emitować olejki eteryczne pomagające się odprężyć. Latarnie i lampiony nie tylko więc zdobią, ale także sprawiają, że nawet w miejscach, w których komary zwykle nie dają żyć (np. w bezpośredniej bliskości oczek wodnych) można spędzić spokoju romantyczny wieczór.Sprawdź: https://altavola-design.pl/product-pol-222-LATARNIA-ALURO-MAZINE-a176.html

 

Gdzie to wszystko położyć, czyli regał

Kiedy w okresie wiosenno-letnim życie przenosi się z salonu do ogrodu, zostawiamy pod gołym niebem mnóstwo drobiazgów, którym warto byłoby znaleźć jakieś stałe miejsce pobytu. Szafka albo regał, utrzymane w tej samej stylistyce, co stół, krzesła czy altana mogą okazać się idealnym zwieńczeniem całej aranżacji. Na pewno bez problemu przechowamy tu okulary przeciwsłoneczne, apaszki, czasopisma, preparaty do opalania czy dodatkowy koc.Sprawdź: https://altavola-design.pl/product-pol-51-SZAFKA-POMOCNIK-ALURO-LAMALI-a126.html


Taka organizacja przestrzeni z pewnością sprawi, że przydomowy ogródek albo ogród nabierze całkiem nowego wyrazu. Nowoczesne meble do ogrodu pozwalają na maksymalną indywidualizację tego kawałka raju i stworzenie takiego miejsca do odpoczynku, w którym wszystkie zmysły są usatysfakcjonowane. Nie należy się bać designerskich mebli do ogrodu: ich oryginalność to gwarancja, że ogród będzie niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju. Opisane powyżej meble są metalowe, co oznacza także, że ich trwałość obliczona jest na lata, a konserwacja nie jest trudna. Decydując się na stworzenie unikatowego ogrodu a w nim unikatowego kąta wypoczynkowego podejmujemy się bardzo przyjemnego zadania.
"Pamiętajmy o ogrodach, przecież stamtąd przyszliśmy...".

pixel