Oświetlenie na miarę sklepu i butiku - nasze eksperckie propozycje

2023-06-21
Oświetlenie na miarę sklepu i butiku - nasze eksperckie propozycje

Odpowiednio dobrane oświetlenie może znacząco wpłynąć na atmosferę całego wnętrza. Jest to szczególnie ważne w przypadku pomieszczeń komercyjnych, takich jak sklepy czy butiki. Dzięki designerskim i zarazem funkcjonalnym lampom można na dłużej zatrzymać potencjalnych klientów i wpłynąć na ich decyzje zakupowe. Poznaj nasze propozycje instalacji oświetleniowych, które świetnie sprawdzą się w sklepach i butikach!

Plafony sufitowe - sposób na skuteczne oświetlenie sklepu

Każdy sklep, niezależnie od wielkości, powinien być przede wszystkim odpowiednio oświetlony. Musisz wziąć pod uwagę możliwość częstej zmiany ekspozycji - nie możesz zatem skupiać się wyłącznie na rozjaśnieniu wybranych stref, w których aktualnie znajduje się asortyment. Jak skutecznie (i niedrogo) rozświetlić całą przestrzeń sklepu lub butiku? W tym zadaniu niezastąpione okażą się oprawy wbudowane w sufit. Jeśli nie chcesz decydować się na lampy podtynkowe, możesz też wybrać niewielkie plafony LED.

Główne oświetlenie sufitowe sklepu i butiku - co wybrać?

Pamiętaj, że oświetlenie sklepu powinno być nie tylko efektywne, ale także atrakcyjne wizualnie. W zależności od możliwości przestrzennych lokalu warto postawić na chociaż jedną dużą lampę sufitowę. W kolekcjach renomowanych producentów znajdziesz wiele propozycji, które przykuwają uwagę niebanalną formą. Z ich pomocą z łatwością zadbasz o efektowną aranżację swojego sklepu. Możesz zdecydować się na przykład na duży plafon sufitowy składający się z kilkunastu ledowych okręgów lub postawić na rozbudowany żyrandol. Postaraj się, aby design lampy sufitowej jak najlepiej komponował się z aranżacją Twojego lokalu.

Postaw na energooszczędność

Nie da się ukryć, że wybór odpowiedniego oświetlenia do sklepu lub butiku powinien być podyktowany także względami ekonomicznymi. Które lampy będą najlepszym rozwiązaniem pod kątem energooszczędności? Polecamy przede wszystkim propozycje z ledowym zasilaniem. Dzięki żarówkom LED możesz liczyć na zmniejszenie kosztów energii przekraczające 60%. Ledowe zasilanie świetnie sprawdza się w plafonach, kinkietach, wpuszczanych oprawach czy w dużych lampach sufitowych. Jeśli prowadzisz własny sklep lub butik, powinieneś zdecydować się właśnie na takie oświetlenie, a przykładem może być ledowa lampa wisząca Diamante.

Jaka barwa światła sprawdzi się w sklepie i butiku?

Wybierając optymalne oświetlenie do sklepu, musisz także kierować się barwą światła. Polecamy przede wszystkim lampy z żarówkami emitującymi światło neutralne, które nie przekłamuje kolorów i jest najbardziej zbliżone do naturalnego. Zachowanie neutralnej barwy to priorytet przede wszystkim w przypadku butików, w których klienci kupują ubrania w różnych kolorach. Nie oznacza to jednak, aby całkowicie zrezygnować z ciepłych, żółtych tonacji światła. Taka barwa świetnie sprawdzi się w strefie przy kasie, wprowadzając klientów w dobre samopoczucie.

Wybierasz oświetlenie do sklepu lub butiku? Skorzystaj z naszych podpowiedzi i zapoznaj się z bogatą ofertą lamp dostępnych online. W sprzedaży znajdziesz wiele propozycji, które idealnie sprawdzą się w lokalu handlowym.

pixel