Oświetlenie sypialni – na jakie lampy najlepiej stawiać?

2023-07-13
Oświetlenie sypialni – na jakie lampy najlepiej stawiać?

Planując aranżację oświetlenia w sypialni, powinieneś kierować się kilkoma zasadami. W końcu to niezwykle ważne miejsce w domu, które ma Ci służyć jako przestrzeń na odpoczynek oraz regenerację. A zatem, na jakie lampy najlepiej stawiać w sypialni? Sprawdź nasze propozycje!

Wybór lampy do sypialni – co warto wiedzieć

Pierwsza zasada podczas wyboru oświetlenie do Twojej sypialni to wybór odpowiedniej barwy światła – subtelny, ciepły odcień będzie sprzyjać regeneracji, wprowadzając go w błogi stan jeszcze na długo przed zaśnięciem. Ponadto światło w miejscu odpoczynku, w tym także w sypialni, powinno być rozproszone i delikatne. Taki efekt pozwolą uzyskać lampy z serii Seppia, które dzięki ledom wbudowanym w różnego rozmiaru okręgi, rozpraszają światło w każdym kierunku. Pamiętaj również, że w miejscach wypoczynku nie zaleca się stosowania mocnego, punktowego oświetlenia, które może zaburzać przygotowania organizmu do snu.

Jakie lampy wybierać do sypialni?

Wybierając lampę do sypialni, wiele osób zwraca szczególną uwagę na modele, które łączą w sobie estetykę oraz funkcjonalność. Dodatkowo warto też brać pod uwagę wysoką jakość, trwałość, a także dokładność wykonania. W naszej ofercie znajdziesz wiele modeli spełniających wszystkie wymogi. Jak zatem dobrać lampę do wnętrza?

Otóż w klasycznych sypialniach świetnie sprawdzą się romantyczne lampy oraz kinkiety z kolekcji Velo, które swoim kształtem przypominają delikatne, transparentne chmurki. Forma lampy pozwoli na utrzymanie rozproszonego światła, a jej nowoczesny styl podkreśli aranżację całego pomieszczenia.

Natomiast w modernistycznych aranżacjach świetnie sprawdzą się lampy o niebanalnych kształtach, takie jak lampy ledowe z kolekcji Eclipse. Nowocześnie wykonane ringi pozwalają na dostosowanie ilości źródeł światła do indywidualnych potrzeb, dzięki wariantom z większą ilością ledowych okręgów.

Propozycje modeli z serii Seppia to z kolei idealny wybór dla wymagających. Łączą w sobie ciekawy design oraz solidne i trwałe wykonanie. Połączenie kilku okręgów o różnych rozmiarach sprawia, że światło rozchodzi się w dowolnych kierunkach z podobnym natężeniem, co powoduje, że całe pomieszczenie jest równomiernie oświetlone.

Wieloźródłowe oświetlenie w sypialni

Planując organizację instalacji świetlnej w sypialni, warto zastanowić się nad tym, jaki faktycznie chcesz osiągnąć efekt. Jeśli więc zależy Ci, aby wprowadzić do wnętrza romantyczny i przytulny klimat zaleca się zastosowanie wieloźródłowego oświetlenia, które pomoże uzyskać efekt głębi i wielowymiarowości. W każdej sypialni powinno znaleźć się zatem główne źródło światła, w postaci lampy sufitowej. Świetnie sprawdzi się model Eclipse, ponieważ dzięki połączeniu trzech okręgów świetlnych, delikatnie rozproszy światło po całym pomieszczeniu. Natomiast mniejsze kinkiety umieszczone nad stolikami nocnymi obok łóżka z kolekcji Velo, będą dodatkowym źródłem światła podczas na przykład czytania przed snem lub oglądania serialu. Tak zaplanowana aranżacja świetlna pozwoli na komfortowy odpoczynek każdego dnia.

Podsumowanie

Zaplanowanie aranżacji świetlnej w sypialni nie jest łatwym zadaniem. Jednak kierując się kilkoma ogólnymi zasadami, opisanymi w tym artykule, uda Ci się usprawnić ten proces. Wybierz wyjątkowe lampy dostępne w naszej ofercie!

pixel