Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Top 5 lamp 2022 - sprawdź, co będzie w modzie

2022-05-09
Top 5 lamp 2022 - sprawdź, co będzie w modzie

Rok 2022 przyniósł ze sobą wiele nowych trendów i wystrojów wnętrz, które w tym roku będą modne oraz znajdą się na topie. Dotyczy to również oświetlenia, ponieważ modne, dobrze dobrane do wystroju wnętrza lampy potrafią podkreślić piękno projektowanej przestrzeni i nadać jej niepowtarzalnego stylu.

Inspiracja naturą

W roku 2022 zdecydowanie królować będzie oświetlenie wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno, rattan, juta, a nawet bambus. Kontakt z naturą jest niesamowicie ważną kwestią, a w czasach pandemii nie zawsze mamy możliwość z nią obcować. Dlatego właśnie aranżacja wnętrza w oparciu o inspiracje z natury to świetne rozwiązanie. Dodatkowym pozytywnym aspektem jest fakt, że lampy z naturalnych materiałów, takich jak na przykład rattan są uniwersalne i świetnie będą pasowały do wnętrz w stylu eko, boho czy nawet odnajdą się w rustykalnych wnętrzach.

Minimalizm ciągle w modzie

Minimalizm nigdy nie wychodzi z mody. Im mniej, tym lepiej. W obecnym roku zdecydowanie modne będzie proste i minimalistyczne oświetlenie. Im mniej kolorów, wzorów oraz różnorodnych materiałów, tym lepiej. Również lekkość zyska tutaj na wartości. Wnętrza z 2022 roku będzie cechowała lekkość jak również przestronność. W minimalizmie raczej zrezygnujemy z monumentalnych, przytłaczających form na rzecz lekkości i delikatności. Preferowanymi materiałami będzie tutaj subtelny metal oraz efektowny papier, który nadaje przestrzeni trójwymiarowości i delikatności.

Złoto, które nigdy się nie starzeje

Kolor złoty był, jest i będzie wiecznie w modzie. Jest to niezaprzeczalny fakt, którego ciężko podważyć. Złote lampy są dosłownie biżuterią naszego domu i nie muszą być wcale wyszukane kształtem, aby były piękną ozdobą naszych wnętrz. Lampy w tym klasycznym, modnym kolorze sprawiają, że cała przestrzeń prezentuje się elegancko, jak również niebanalnie i oryginalnie. Złoto można łączyć z wieloma stylami, które również są modne w 2022 roku. Z pewnością można połączyć ten kolor z minimalizmem, ponieważ jest to uniwersalne piękno a przemyślane aranżacje mogą być niesamowite i niebanalne.

Niebanalne szkło

Strukturalne bądź przydymione szkło będzie w tym roku prawdziwym hitem. Nieoczywista klasyka i tak prosty materiał w nieco nowszym i niecodziennym wydaniu nada wnętrzu wyrazistości oraz klasy. W sklepie internetowym „Altavola design” znajduje się wiele szklanych lamp w modnym tego roku wydaniu. Cechuje je przede wszystkim niebanalny wygląd oraz gwarancja najwyższej jakości.

Duże, zachwycające formy

Duże formy lamp również będą niesamowicie modne w obecnym roku we wnętrzach. Należy jednak pamiętać o odpowiednim materiale takim jak papier, bambus czy nawet wiklina, które nadadzą formie lekkości i subtelności. Lampa tego typu z pewnością wzbudzi w nas podziw a przy tym idealnie dopełni nowoczesne, modne w tym roku wnętrze. Jest to świetna opcja do naszej sypialni bądź pokoju dziennego, ponieważ lampa sporych rozmiarów, która jednak przez swój materiał jest lekka i delikatna może być symbolem nowoczesnego pokoju.

pixel