Wiszące lampy — mogą wyglądać naprawdę świetnie!

2022-09-15
Wiszące lampy — mogą wyglądać naprawdę świetnie!

Oświetlenie domu to jeden z najistotniejszych elementów podczas planowania aranżacji poszczególnych pomieszczeń. Dziś nie wyobrażamy sobie już życia bez dostępu do światła, a obecność jego źródeł w domu jest oczywista. Na oświetlenie składają się lampy, kinkiety, żarówki czy nawet świeczki, które umieszczamy zarówno w domu, jak i w ogrodzie czy tarasie. Czy światło może być również dekoracją i czy wiszące lampy mogą wyglądać świetnie? Przekonajmy się!

Energia pomieszczenia mieści się w detalach

Ogromny wybór lamp na rynku sprawia, że z łatwością możemy dobrać odpowiednią z nich i dopasować ją do pomieszczenia, dla którego będzie przeznaczona. W zależności od stylu, w którym urządzony jest poszczególny pokój, możemy wybierać wśród asortymentu lamp wiszących sklepu Altavola. Dlaczego akurat lampy wiszące? Z pewnością mają szereg cech, które wyróżniają je na tle pozostałych modeli. Przede wszystkim lampy wiszące nadają pomieszczeniom elegancji. Modele złożone z odpowiedniej kompozycji kilku żarówek z kloszem sprawiają, że każde pomieszczenie wygląda stylowo i ekskluzywnie. Dodatkowo optycznie skracają dane pomieszczenie, co będzie szczególnie cenną cechą w pokoju, który posiada wysoki sufit.

Modernistyczne lampy nadadzą mocnego charakteru

W modernistycznych, nowoczesnych wnętrzach świetnie sprawdzi się zabawa teksturą. Obecnie klosze lamp tworzone są z przeróżnych materiałów. Do surowych pomieszczeń, tworzonych w klimacie skandynawskim, dedykowane są odważne propozycje - np. model Copper Chic, który jest niesamowicie ozdobnym elementem. Ręcznie utkany klosz, stworzony z miedzianego drutu, zrobi wrażenie na każdym miłośniku eleganckich, nietypowych detali. Taką lampę możemy z powodzeniem umieszczać w kompozycji stworzonej samodzielnie - świetnie będzie wyglądać w towarzystwie 2 lub 3 takich samych lamp zawieszonych obok siebie.

Nietypowe propozycje dla przykucia wzroku

Dla tych, którzy cenią sobie nowoczesne, minimalistyczne kształty, dedykowane są lampy LEDowe. Geometryczne kształty i nietypowa budowa lampy sprawia, że jest ona unikatowa. Dodatkowo dzięki nowoczesnym technologiom, lampa LED jest energooszczędna, co oczywiście jest dodatkową zaletą. Niestandardowe lampy są świetnym wyborem nie tylko do pomieszczeń domowych, dobrze prezentują się również w biurach, hotelach czy restauracjach. Dzięki niezwykłym kształtom tworzą ciekawy klimat i na długo zapadają w pamięci.

Wiszące lampy to modny i klasyczny wybór, który może być zastosowany w niemal każdym pomieszczeniu. Mimo że przez wiele lat były używane w domach, biurach czy miejscach relaksu, nadal są pożądane na rynku i cenione przez architektów, a także niezmiennie spełniają swoje funkcje przez długie lata.

pixel