Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

#Wiosenne porządki — jak odmienić swoją sypialnię na nowy, świeży wygląd

2023-05-14
#Wiosenne porządki — jak odmienić swoją sypialnię na nowy, świeży wygląd

Społeczeństwo dzieli się na tych, którzy z utęsknieniem czekają na wiosnę i zbliżające się wraz z nią wiosenne porządki oraz na tych, którzy traktują ten czas jako niezbyt przyjemny obowiązek i proces uporządkowania przestrzeni najchętniej oddaliby komuś innemu. Niezależnie od tego, do której grupy należymy, możemy sobie ułatwić ten czas, przygotowując dobry plan gwarantujący sukces. Dzisiaj zaczniemy od sypialni i spróbujemy odmienić jej wnętrze, aby zyskała nowy, świeży wygląd. Sprawdź jakie porady przygotowaliśmy w kolejnej odsłonie #wiosennych porządków!

Dobry plan od A do Z

Sypialnia to miejsce, w którym spędzamy 1/3 naszego życia. Nie bez powodu naukowcy zwracają uwagę na to, abyśmy z dbałością potraktowali jej wnętrze, a podziękuje nam za to nasze zdrowie. Solidny i mocny sen sprawia, że nasz organizm szybciej regeneruje się i jest gotowy podejmować nowe, codzienne aktywności, dlatego sypialnia w corocznym planie wiosennych porządków wydaje się być najistotniejsza! Od czego zacząć sprzątanie w sypialni i jak przy tym nie zwariować? Sprawdź nasz plan na #wiosenne porządki.

1. Gruntowne porządki w sypialni powinny rozpocząć się od dokładnego wyczyszczenia, zazwyczaj pomijanego podczas codziennych porządków, łóżka. Oprócz otarcia ram z kurzu warto skupić się na materacu. Być może to już ten czas, aby wymienić egzemplarz na nowy lub usunąć uporczywe plamy, a także odświeżyć jego zapach. Do umycia materaca świetnie sprawdzi się soda oczyszczona, która wchłonie zabrudzenia i dodatkowo pozostawi neutralny zapach. Po umyciu materac należy bardzo dokładnie osuszyć, aby zapobiec zbieraniu się wilgoci, a odkładając go do łóżka warto obrócić na drugą stronę, aby przedłużyć jego żywotność.

2. Obowiązkowym punktem wiosennych porządków będzie zmiana prześcieradła i pościeli na świeżą, najlepiej taką, która utrzymana jest we wiosennej kolorystyce. O tym punkcie należy pamiętać zdecydowanie częściej, niż tylko raz na rok. Aby zachować należytą higienę i na bieżąco pozbywać się roztoczy i alergenów, pościel powinniśmy zmieniać co około 2 tygodnie.

3. Gdy najważniejszy element sypialni mamy już za sobą warto odsunąć wszystkie meble od ścian i pozbyć się kurzu ze wszystkich szczelin w pokoju. Unoszące się drobinki zanieczyszczeń uniemożliwiają efektywny sen i negatywnie wpływają na pracę płuc.

4. Wiosenne porządki wiążą się także z uporządkowaniem i segregacją wszystkich elementów znajdujących się w szafach, komodach czy stolikach nocnych. Ten etap może zająć najwięcej czasu, ale pozwoli na odzyskanie cennej przestrzeni i zapewne… odnalezienie wielu zapomnianych skarbów.

5. Po gruntownym segregowaniu, składaniu i czyszczeniu mebli wewnątrz, dokładnie ścieramy kurz z każdego miejsca w sypialni wilgotną szmatką.

6. Myjemy okna oraz zmieniamy zasłony i firanki. Na parapetach możemy postawić kwiaty wykazujące właściwości filtrujące i oczyszczające powietrze takie jak kaktusy, aloesy, fikusy czy paprotki. Takie rośliny będą pięknie wyglądać, a dodatkowo będą oczyszczać powietrze na bieżąco, pozwalając na zdrowy sen.

7. Końcowym etapem będzie dokładne odkurzenie i umycie podłogi.

Gdy porządki dobiegną końca możemy przejść do najprzyjemniejszego etapu, czyli dekorowania i urządzania wnętrza w wiosennym stylu. Intensywne kolory kojarzące się z wiosną takie jak zieleń, żółty, pomarańczowy czy fioletowy mogą zagościć w postaci ozdobnych poduszek dekoracyjnych, wazonów, świec czy ramek na zdjęcia.

pixel