Czego potrzebujesz w domowym biurze?

2021-02-05
Czego potrzebujesz w domowym biurze?


Pandemia koronawirusa w wielu firmach spowodowała przejście pracowników na pracę zdalną, a tym samym konieczność organizacji kącika do pracy we własnym domu. Bez względu na metraż mieszkania, warto sprawić, by sprzyjał efektywnej pracy. Podpowiadamy, co przyda się w domowym biurze.

Biurko

Z pewnością przyda się biurko lub choćby wygodny stół. Dobrze by było, by miał regulowaną wysokość, a jeśli nie, zwróć uwagę, by miał ją fotel. Idealny blat roboczy powinien mieć szerokość 70-80 cm i długość 100-120 cm. Warto by biurko było wyposażone w przydatne szuflady lub półki, szczególnie gdy w swojej pracy musisz korzystać z dodatkowych instrukcji czy dokumentów w wersji drukowanej. Schowasz do nich również przybory, ładowarkę, kalkulator, kalendarz czy inne przydatne akcesoria. Jeśli korzystasz z komputera stacjonarnego lub dodatkowej klawiatury, dobrze, by biurko było wyposażone w dodatkową wysuwaną półkę. I znajdowała się na nim nadstawka na monitor. Dzięki niej ekran jest na wysokości wzroku, co pozwala na zachowanie prawidłowej postawy ciała.

Industrialne biurko narożne

Fotel biurowy

Ergonomiczny fotel biurowy będzie sprzyjał komfortowej pozycji pracy nawet przez wiele godzin. Poza tym odciąży kręgosłup. Najlepiej, by miał regulowaną wysokość i podłokietniki. Dostosuj go tak, by podczas siedzenia Twoje stopy były oparte na podłodze, kolana ugięte pod kątem 90 stopni, plecy podparte, łokcie znalazły się na podłokietniku, a głowa na zagłówku. Warto wybrać fotel z poduszkami podpierającymi kręgosłup w odcinku lędźwiowym i szyjnym, by zapewnić sobie maksymalny komfort pracy

Fotel biurowy Press czarny/czarny ówkiem

Fotel biurowy Press czarny/czerwony

Dobre oświetlenie

Równie istotne, choć często pomijane, jest oświetlenie w domowym biurze. Warto zorganizować sobie kącik do pracy w dobrze oświetlonym pomieszczeniu światłem słonecznym. Ustaw biurko bokiem lub tyłem do okna, by promienie słońca nie utrudniały Ci widoczności na monitorze. Bez względu na porę roku i godziny pracy w domu, warto zadbać o lampkę biurową lub stojącą lampkę boczną, która doświetli przestrzeń i zapobiegnie wytężaniu wzroku. Dobrze, by lampa biurowa była mobilna i można było dostosować kąt padania światła do aktualnych potrzeb.

Fotel biurowy Press czarny/czarny ówkiem

Lampka biurkowa Intesi Taylor biała mat

Dodatki i akcesoria biurowe

Na pewno przydadzą się także akcesoria biurowe w przyborniku, np. długopisy, ołówki, kalkulator, segregatory, papier ksero itd. – w zależności od tego, czego potrzebujesz w swojej pracy. Warto również zadbać o przyjazny klimat, np. otoczysz się roślinnością, która jednocześnie oczyszcza powietrze, kubkiem z ulubioną pobudzającą kawą lub herbatą, ramkami z motywującymi napisami itp. Warto postawić na kilka akcentów, a jednocześnie nie przesadzić z ich ilością, by nie rozpraszały Cię podczas pracy.

Roślina sztuczna - drzewo schefflera_Aluro XL

Wieszak przybornik MAZINE Aluro

Praca w domowym biurze może być równie efektywna (a czasem nawet bardziej) niż praca w biurze. Zadbaj o wygodne ergonomiczne meble, doskonałe oświetlenie, przybory i stylowe dodatki, dzięki którym praca w mieszkaniu stanie się przyjemnością.

pixel