Inspirujące aranżacje do Twojej łazienki

2022-01-07
Inspirujące aranżacje do Twojej łazienki

Poszukiwania inspiracji aranżacji łazienkowych to trudne zadanie, zwłaszcza przy tak dużym przesycie projektów oraz tak ogromnych możliwościach, jakie dają sklepy z armaturą czy elementami wykończeniowymi. Najlepiej, jeżeli skorzystasz z wewnętrznego gustomierza oraz będziesz kierować się stylami, które lubisz i cenisz. Dobrym drogowskazem będzie również aranżacja pozostałych pomieszczeń. W ten sposób stworzysz łazienkę idealnie pasującą do Twojego domu bądź mieszkania.

Sprawdź co słychać u największych

Największe marki budowlane i wykończeniowe prześcigają się w prezentowaniu aranżacji najróżniejszych pomieszczeń, w tym również łazienek. Sięgając po ich propozycje, będziesz mieć pewność, iż dostępne będą również wszelkie potrzebne materiały do ich wykonania. Zwykle w tego typu inspiracjach prym wiodą materiały bestsellerowe oraz elementy wyposażenia wybranych producentów, którzy uznawani są przez daną markę za wyjątkowo cennych.

Przeczesuj media społecznościowe

Wiele firm tworzących armaturę oraz zajmujących się produkcją elementów wykończenia łazienek prowadzi swoje media społecznościowe. To tam umieszczają zdjęcia ze swoich realizacji, czyli coś, bez czego nie może się obyć żadna inspiracja. Szukaj przede wszystkim oczami, przetrząsaj galerie najlepszych producentów, a później sprawdzaj dostępność wybranych artykułów. Najciekawsze pomysły aranżacyjne z pewnością znajdziesz u małych i nieznanych, lecz ambitnych architektów i projektantów. Ważne jednak, aby były one zdolne do realizacji, tzn. nie były jedynie pięknymi wizualizacjami. Wszelkie produkty zamieszczone w nich muszą być dostępne.

Inspiruj się tym, co masz!

Jeśli kochasz któreś ze swoich wnętrz, zainspiruj się nim przy tworzeniu łazienki! Nie ma nic wspanialszego niż spójna aranżacja całego domu lub mieszkania. Nie bój się przenosić rozwiązań kolorystycznych, faktur czy nietypowych połączeń geometrycznych. Pamiętaj jednak o zachowaniu funkcjonalności łazienki oraz dopasowaniu aranżacji do możliwości, jakie niesie ze sobą metraż. Największymi ograniczeniami może być ukrycie wszystkich sprzętów w zabudowie bądź przeniesienie podłączeń wodnych. Jeśli nie masz funduszy i możliwości, postaw na dodatki np. gustowne oświetlenie bądź robiące wrażenie płytki pod prysznicem.

Wyeksponuj jeden element

Jeśli nie masz pomysłu na aranżacje łazienki, zainspiruj się jej elementem. Może to być lampa o niesamowitym kształcie lub wanna na zdobionych nóżkach. Ustaw go w centrum uwagi i wokół niego twórz resztę aranżacji. Element ten powinien wyróżniać się nietypową fakturą, designem przyciągającym wzrok bądź umiejscowieniem w nietypowym miejscu. Ważne jednak, aby detal spełniał uwarunkowania funkcjonalne, czyli był przydatny. Dotyczy to zwłaszcza sprzętów i armatury – wymiar praktyczny jest tu priorytetowy. Poszukując tego typu designerskich perełek warto skorzystać z szerokiej oferty sklepów internetowych pokroju Altavola Design z ogromnym zapleczem asortymentowym dostosowanym do różnych gustów oraz wymagań.

pixel