Jak modnie wyposażyć wnętrze w 2021 roku?

2021-02-19
Jak modnie wyposażyć wnętrze w 2021 roku?

Każdy nowy rok przynosi nowe trendy. Jak modnie wyposażyć wnętrze w 2021 roku? Wiele wskazuje na to, że nowa dekada rozpocznie się wyrazem tęsknoty do natury. Czy nadal warto urządzić wnętrze w minimalistycznym stylu, inspirowanym skandynawskim klimatem? Jakie kolory będą modne w 2021 roku i po jakie sięgnąć dodatki? Podpowiadamy!

 

Kolory Ziemi

 

Mimo że współczesny świat nieco przystopował przez pandemię koronawirusa, to wciąż wiele osób żyje w nieustannym pędzie. Nic więc dziwnego, że pojawia się silna potrzeba powrotu do natury, zatrzymania się na chwilę, by zaczerpnąć świeżego powietrza. Tęsknota ta wyrażać się będzie m.in. kolorami Ziemi we wnętrzach – różnymi odcieniami zieleni, brązu, czerni, piasku czy cegły. Nie zabraknie także całej palety barw nieba – zarówno subtelnego niebieskiego kojarzącego się z pogodnym dniem, jak i nasyconego kobaltu niczym pole dojrzewających chabrów. Najlepiej zaprosić te kolory do wnętrz w postaci mebli, dodatków lub ścian.

 

 

 

 

Naturalne materiały i handmade

 

Wraz z powrotem do natury nie może zabraknąć naturalnych materiałów, modnych również w poprzednich sezonach. Wybierz drewniane meble, bambusowe dodatki, lniane serwety czy podstawki pod talerze z trawy morskiej. Szkło, kamień, wiklina lub rattan – to te materiały, które warto mieć w swoim domu w postaci różnych mebli i dodatków. Mile widziane będą własnoręczne robione ozdoby, typu handmade oraz przedmioty z tzw. duszą, znalezione na strychu dziadków lub przekazywane z pokolenia na pokolenie. We wnętrzach modne będą przejawy powrotu do korzeni, ludowość, kultywowania rodzinnych tradycji i zwyczajów.