Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak za pomocą oświetlenia zatrzymać świąteczny klimat na dłużej?

2021-01-25
Jak za pomocą oświetlenia zatrzymać świąteczny klimat na dłużej?

To Gwiazda Betlejemska jako pierwsza wskazywała drogę do Dzieciątka, rozświetlając swój blask na niebie. Dziś światełka są nieodłącznym elementem klimatu Bożego Narodzenia. Podkreślają atmosferę Świąt, jednak to tak krótki okres. Chciałoby się, żeby ten szczególny klimat został z nami na dłużej. Podpowiadamy, jak tego dokonać!

 

Lampiony i latarnie

 

Oprócz lampek choinkowych wspaniale wyglądają lampiony i latarnie rozmieszczone w różnych kącikach w domu – na parapecie, na komodzie, w kuchni czy w łazience. Podkreślają świąteczny klimat, szczególnie jeśli do lampionów włożysz świeczki zapachowe. Zapach intensywnych przypraw, aromatycznych goździków, choinki czy pierników z pewnością przypomni Ci beztroski czas świąt. Lampiony wspaniale wyglądają w ciemności, roztaczając klimatyczne światło i wprowadzając do wnętrz nutkę ciepła i przytulnego charakteru.

  Dekoracje choinkowe

 

Oczywiście najważniejszym punktem oświetlenia podkreślającym nastrój Świąt są wszelkie świecące ozdoby choinkowe na czele z lampkami. To, jakie wybierzesz, zależy od Twoich (i pozostałych domowników) upodobań i aranżacji wnętrza. Najbardziej przytulny klimat zapewniają lampki o ciepłej, żółtej barwie światła. Z kolei migające kolorowe lampki najbardziej ucieszą dzieci. Duże, małe, migające lub stonowane – wybierz takie światełka, jakie lubisz najbardziej. A jeśli nie możesz się zdecydować, sięgnij po różne rodzaje lampek. W tym roku zostaw choinkę na trochę dłużej. Oczywiście, jeśli wybraliście żywą, wszystko zależy od jej stanu. Jeśli jednak igły nie opadają w dużych ilościach, to niech drzewko cieszy Wasze oczy przez dłuższy czas. Dobrym pomysłem są również świecące ozdoby LED, np. małe drewniane domki czy gwiazdki.

 

Ozdoby okna

 

Pięknie, szczególnie po zmroku, prezentują się również wszelkie oświetleniowe ozdoby okien i drzwi, jak świąteczny wieniec z oświetleniem LED (np. z ozdobnymi żarówkami typu EDISON). Zawsze odpowiednie będą także dekoracje o kształcie gwiazdy, renifera czy świetlne świeczniki. Uniwersalny kształt będzie po prostu symbolem zimy, niezależnie od pogody, możesz wprowadzić ją do domu w postaci takich dekoracji.