Jak zaaranżować kuliste klosze w domowej przestrzeni?

2021-01-09
Jak zaaranżować kuliste klosze w domowej przestrzeni?

Kuliste klosze przywołują przyjemne skojarzenia. Przywodzą na myśl puszczane w dzieciństwie bańki, ale również perfekcję, zamkniętą w idealnie okrągłym kształcie klosza. Jak zaaranżować kuliste klosze w domowej przestrzeni? Podpowiadamy!

 

 

 

W salonie nad kanapą

 

 

Kuliste klosze pięknie prezentują się w salonie, również w tym połączonym z kuchnią. Świetnie wyglądają w kąciku do relaksu, np. nad kanapą i stolikiem kawowym. Kuliste lampy same w sobie są już ozdobą, dlatego najlepiej prezentują się w samodzielnie. Kompozycja trzydziestocentymetrowych kul od Altavola Design odmieni każde wnętrze. Tym bardziej że w zależności od aranżacji, możesz sięgnąć po przezroczyste kule, niczym ogromne bańki mydlane lub wybrać je w kolorze. A do wyboru jest barwione szkło na modną koniakową barwę lub kawową albo żółtą. A może wolisz kolor dymny? Też mamy w ofercie! Taki kulisty żyrandol będzie znakomitą ozdobą Twojego salonu, stale przyciągającą wzrok domowników i gości. Jeśli masz kuchnię otwartą na salon, jeden z kulistych kloszy nich możesz umieścić w salonie, a drugi (np. w postaci kompozycji poziomych kul) – w okolicy kuchennego blatu.

 

 

 

 

 

Nad stołem w jadalni

 

 

Jeśli jesteś posiadaczem oddzielnego pomieszczenia na jadalnię, dobrym rozwiązaniem będzie powieszenie w nim lampy o kulistym kloszach. W jadalni zwykle mieści się duży stół, ewentualnie kredens na zastawę i sztućce stołowe. Zwykle brakuje w nim odważnych akcentów dekoracyjnych, a takim z pewnością będziesz kunsztowna lampa. Co więcej – umieszczona nad stołem, będzie jednocześnie funkcjonalnym elementem, oświetlającym stół. Powieszona pod sufitem na pewno nie będzie nikomu przeszkadzać, ale za to nadzwyczaj zachwyci swoim pięknem.

 

 

 

 

 

 

W przestronnych wnętrzach loftowych

 

 

 

Nie da się ukryć, że kompozycje szklanych kulistych lamp najpiękniej wyglądają w nowoczesnych industrialnym wnętrzach. Moda na loftowe pomieszczenia wzięła się z Nowego Jorku, kiedy to artyści zajmowali pofabryczne pomieszczenia. Dziś industrialne wnętrza są bardzo popularne, a zdobią je ściany z cegieł po rozbiórkach, betonowe szarości, odsłonięte belki stropowe itp. Niejednokrotnie aranżacje to goszczą w starych kamienicach o ponadprzeciętnych wysokościach pomieszczeń. W tak przestronnych wnętrzach śmiało można pozwolić sobie na odważne, wielkogabarytowe dekoracje, do których bez wątpienia należy kulista lampa. Będzie w nich prezentować się zjawiskowo, podkreślając charakter wnętrza, a jednocześnie nadając mu klimatyczne światło.

 

 

 W aranżacjach glamour

 

 

Styl glamour jest nie tylko pełen blichtru i błyskotek, ale również szklanych elementów, wprowadzających do wnętrz nutkę lekkości, a zarazem elegancji. Z tego powodu kuliste klosze znakomicie wpiszą się w aranżacje glamour, zdobiąc sypialnie i salony, ale również pokoje dzienne, a nawet łazienki (pojedyncze kuliste klosze).