Kilka gadżetów dla miłośników wina

2018-07-27
Kilka gadżetów dla miłośników wina

Wino coraz śmielej podbija serca Polaków. Do niedawna było domeną Francuzów. To oni słynęli z wysokiej kultury picia tego trunku. Dziś, coraz więcej naszych rodaków może pochwalić się ponadprzeciętną wiedzą na temat win. Czerwone, białe, różowe, wytrawne, półwytrawne, słodkie - wina stanowią świetną alternatywę dla piwa i innych napojów alkoholowych. Można je pić zarówno do posiłków i tym samym zapewnić sobie lepsze trawienie, jak również wieczorową porą dla relaksu i rozluźnienia. Dobre wino to dopiero połowa sukcesu. Aby czerpać maksimum przyjemności z rytuału picia napoju bogów, warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria do wina. Jakie dokładnie powinniśmy mieć w swoim domu?

Miłośnik wina powinien mieć odpowiednie akcesoria

Dobry trunek potrzebuje dobrego towarzystwa, dlatego też odpowiednie gadżety i akcesoria do wina powinny na dobre zagościć w naszych domach. To właśnie dzięki nim podanie napoju bogów będzie o wiele wygodniejsze, a samo zaprezentowanie eleganckiej butelki jeszcze łatwiejsze. Po jakie akcesoria sięgnąć? Na pewno każdy amator wina potrzebuje dobrego korkociągu oraz korka do wina. Tym pierwszym wygodnie otworzy ulubiony trunek. Drugi z kolei pozwoli mu na przechowanie niedopitego wina i sprawi, że wino na dłużej zachowa swój niepowtarzalny smak oraz aromat.

Można też pokusić się o zbudowanie stojaka, na którym umieścimy ulubione butelki, choć o wiele wygodniejszym rozwiązaniem będzie zakupienie gotowego - drewnianego lub wykonanego z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Oczywiście nie możemy zapomnieć o kieliszkach. Serwowanie wina w szklankach nie jest mile widziane. Poza tym, wino potrzebuje przestrzeni do uwolnienia swoich aromatów, której zwykła szklanka nie jest w stanie mu zapewnić. Designerskie, jednocześnie funkcjonalne akcesoria do wina ułatwią Ci właściwe podanie oraz eleganckie wyeksponowanie trunku. Stylowe akcesoria znajdziesz w ofercie sklepu Altavola Design.

Korkociąg do wina

Każdy amator wina powinien w pierwszej kolejności zaopatrzyć się w dobry korkociąg do wina. To niezbędny element wyposażenia kuchni. Korkociąg warto posiadać, niezależnie od tego, jak często sięgamy po winogronowy trunek. Bez korkociągu niełatwo otworzyć zakorkowaną butelkę. Wbicie korka do wnętrza butelki przy pomocy widelca czy młotka nie należy do czynności eleganckich. Poza tym, serwowanie trunku z pozostałościami po korku nie jest w dobrym guście.

korkociąg

Jaki korkociąg do wina wybrać?

Na pewno warto zwrócić uwagę na korkociągi wykonane z najwyższej jakości tworzyw. Obecnie na rynku można znaleźć minimalistyczne produkty ze stali nierdzewnej, a także modele wyposażone w spiralę pokrytą powłoką teflonową. Tak naprawdę wybór uzależniony jest od indywidualnych preferencji. Nowoczesny korkociąg do wina, poza funkcją czysto użytkową, świetnie sprawdzi się też jako element dekoracyjny i stylowy dodatek w ogólnej aranżacji wnętrza.

Fantazyjne korki do wina

Każdy profesjonalny koneser wina przyzna, że w parze z korkociągiem powinny iść korki do wina. Te specjalne zamknięcia pozwalają na ponowne zamknięcie butelki. Dzięki temu niedopite wino można przechować bez ryzyka, że straci ono cenne walory. Korki do butelek od wina pozwolą Ci uchronić ulubiony trunek przed zwietrzeniem, a co za tym idzie - utratą smaku i aromatu. Typowe korki są zazwyczaj wykonane z tworzyw sztucznych i mają kształty podobne do klasycznych korków. Jeśli lubisz gadżety, możesz pokusić się o jakiś designerski korek, np. w postaci małego ludzika.

Designerskie stojaki do wina

stojak na wino
Źródło: 
https://altavola-design.pl/product-pol-4574-Stojak-na-wino-Vere-czerwony.html


Designerski stojak na wino potrafi wspaniale dopełnić wystrój kuchni lub salonu. Jest też niezbędnym elementem do przechowywania i właściwego wyeksponowania wina. Stojaki na wino to dziś bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które mają pokaźną kolekcję trunków, jak również osób, których kolekcja win nie jest szczególnie imponująca. Wiele domów, a zwłaszcza mieszkań w bloku nie ma miejsca na stworzenie specjalnej piwniczki na wina.

Świetną alternatywą w takiej sytuacji jest stojak na wino, który można umieścić w kuchni lub salonie i tym samym wyeksponować posiadane butelki. Dostępne w sklepie Altavola Design stojaki na wino to bardzo uniwersalne akcesoria, które sprawdzą się w różnych miejscach - zarówno w barku, jak i na stole. W obu przypadkach pozwolą na odpowiednie zaprezentowanie oraz podanie trunku.  

pixel