Kolekcja loft you — poznaj lampy idealne do każdego pomieszczenia

2021-11-08
Kolekcja loft you — poznaj lampy idealne do każdego pomieszczenia

Wnętrza loftowe kochają nie tylko industrialne meble, ale również oświetlenie. To właśnie za jego pomocą można w cudowny sposób doświetlić pomieszczenia, wyciągając z nich maksymalne pokłady klimatu i przytulności. Dla wszystkich kochających lofty przygotowaliśmy kolekcję loft you Jej inspiracją stanowią najpiękniejsze, industrialne miasta świata. Wśród lamp znalazły się produkty dedykowane zarówno do mieszkań, jak i przestrzeni biurowych w stylu vintage oraz oldskulowych barów i restauracji.

Loftowy, czyli jaki?

Wiele się słyszy o stylu loftowym w aranżacji wnętrz, lecz tak naprawdę niewiele osób wie, skąd tak naprawdę się on wziął. By ukrócić niepotrzebne dyskusje i nadać wszystkiemu czytelne ramy, odpowiemy w sposób konkretny. W skrócie: styl loftowy polega na urządzaniu pomieszczeń na wzór industrialnych przestrzeni postroboczych. Niegdyś w ten sposób przekształcano pracownie, fabryki i magazyny na mieszkania. Obecnie nie chodzi o wykupywanie olbrzymich hal produkcyjnych i mieszkanie w nich, lecz jedynie precyzyjne aranżowania wnętrz nowego budownictwa. Pomóc w tym mogą detale, takie jak np. akcenty metalowe lub miedziane, odkryte rury i okablowanie oraz lampy z żarówkami dekoracyjnymi Edisona.

Oświetlenia we wnętrzach loftowych

Niegdyś oświetlenie przemysłowe musiało być mocne i odporne na działanie wielu czynników szkodliwych np. pary wodnej czy wysokiej temperatury. W aranżacji wnętrz loftowych nie musimy trzymać się tych wyśrubowanych wymagań, wystarczy jedynie, iż wpasujemy lampy w ogólne look industrialny. Opiera się on na chłodnej kolorystyce, dużym wykorzystaniu metali jako podstawowych materiałów konstrukcyjnych, a także małej liczbie dodatków i ozdób. Ponadto, wiele lamp do wnętrz loftowych posiada specjalne żarówki dekoracyjne, nazywane również żarówkami Edisona. Mają one widoczny żarnik, zaś temperatura światła, które dają, jest zdecydowanie cieplejsza niż klasycznych. Za ich sprawą wnętrza zyskują pomarańczowego blasku, mogącego kojarzyć się z hutą.

Kolekcja loft you

W kolekcji loft you postanowiliśmy zebrać wszelkie dostępne lampy do wnętrz loftowych, których styl koresponduje z industrialnymi miastami z całego świata. Znalazły się tu Londyn, Nowy Jork, Kopenhaga, Amsterdam oraz Eindhoven. Wśród kolekcji lamp loftowych loft you można znaleźć zarówno kinkiety, jak i lampy wiszące, żyrandole oraz plafony LED-owe. Projektując produkty, staraliśmy się odwzorować industrialny styl epok minionych. Nie zapomnieliśmy jednak o nowoczesności, dlatego w wielu projektach wykorzystaliśmy innowacyjne materiały oraz żarówki LED. Kolekcja loft you dedykowana jest dla wszystkich designerów, którzy szukają elegancji, stylu i doskonałego odwzorowania epoki. Wśród najlepszych produktów możemy wymienić m.in. efektywny kinkiet NEW YORK LOFT No. 1 CH – doskonały zarówno do mieszkań loftowych, jak i oldskulowych biur i pubów oraz szklaną lampę wiszącą LONDON LOFT NO. 2, tworzącą aurę ciepła i przytulności oraz ociekającą klimatem vintage.

https://altavola-design.pl/product-pol-14276-NEW-YORK-LOFT-No-1-CH-KINKIET-Altavola-Design.html?query_id=3
https://altavola-design.pl/product-pol-15229-LONDON-LOFT-NO-2-Szklana-lampa-wiszaca-Altavola-Design.html?query_id=2
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2021
pixel