Lampy LED — absolutny must-have!

2022-10-10
Lampy LED — absolutny must-have!

Oświetlenie LED z miesiąca na miesiąc zyskuje na coraz większej popularności. Dlaczego tak się dzieje? Głównie za sprawą licznych zalet i udogodnień, jakie niesie ze sobą zdecydowanie się na lampy z oświetleniem LED w swoim domu. Poznaj bliżej ten temat i zdecyduj się na nie już dziś!

Zalety lamp LED

Lampy z ledowymi żarówkami posiadają wiele licznych zalet. Dlaczego warto się na nie zdecydować we wnętrzach? Przede wszystkim dlatego, że oświetlenie LED zużywa od 80% do 90% mniej energii niż klasyczne, zwykłe żarówki, które na dzień dzisiejszy odchodzą już powoli do lamusa. Ponadto nie można zapomnieć też o tym, że przy produkcji oświetlenia LED nie używa się rtęci oraz wszelkich innych szkodliwych związków. Dzięki temu żarówki te są znacznie mniej szkodliwe dla środowiska niż zwykłe, klasyczne oświetlenie. Warto zaznaczyć również, że co prawda lampy LED są nieco droższe niż oświetlenie ze zwykłymi żarówkami, jednakże w perspektywie długiego korzystania ze światła, z lampy, technologia LED góruje nad oświetleniem ze zwykłymi żarówkami w kwestii oszczędności energii. Dzieje się tak za sprawą faktu, że oświetlenie ledowe świecąc, nie wytwarza ciepła. Ponadprzeciętna oszczędność energii to niższe rachunki za prąd, a co za tym idzie, większa oszczędność pieniędzy. Warto zatem zdecydować się już dziś na lampy LED!

Oświetlenie LED a żywotność żarówek

Diody ledowe cechują są również większą wytrzymałością i trwałością niż klasyczne żarówki. Szacuje się, że naprawdę dobrej jakości żarówki LED są w stanie wytrzymać nawet od 15 000 do 30 000 godzin pracy (czasem nawet więcej), podczas gdy standardowa, zwykła żarówka działa raptem przez 1000, niekiedy do 2000 godzin. A zatem podczas pracy jednej ledowej żarówki, zużylibyśmy jednocześnie od 15 do 30 żarówek klasycznych.

Na co zwracać uwagę przy kupnie lamp LED?

Aby cieszyć się żywotnością żarówek i ich światłem należy na etapie zakupu zwrócić uwagę na pe istotnych kwestii. Przede wszystkim na strumień świetlny. Im większa ilość lumenów, tym mocniejsze światło generuje żarówka. Istotną kwestią też także barwa światła LED. Ciepła barwa światła (czyli ta poniżej 3300 K) nada się doskonale do wypoczywania, czyli śmiało można stosować je np. w sypialni. Neutralna barwa (od 3300 K do 5300 K) nada się do oświetlenia zewnętrznego, ale też np. do kinkietu w korytarzu. Zimna barwa natomiast (od 5300 K) będzie idealna, chociażby do lampek biurowych, ponieważ poprawia koncentrację i zwiększa wydajność pracy.

Wyjątkowe lampy LED od Altavola Design

Firma Altavola Design posiada w swoim asortymencie szeroki wybór Lamp LED, które spełnią Twoje wszystkie oczekiwania. Ich niepowtarzalne, zróżnicowane i wyjątkowe formy z łatwością dopasują się do wielu wnętrz. Będzie to idealny wybór do kuchni, do łazienki i do sypialni, czyli do wszystkich miejsc, w których zużycie prądu mimo wszystko jest duże. Co więcej, dzięki dużemu wyborowi lamp ledowych każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie i dopasuje je idealnie do stylu panującego w danym wnętrzu. Godnym uwagi modelem jest minimalistyczny kinkiet LED z serii VINYL. Fantastycznie sprawdzi się zarówno w sypialni jak i w salonie.

pixel