Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Minimalistyczne lampy do salonu i kuchni

2021-08-17
Minimalistyczne lampy do salonu i kuchni

Moda na minimalizm znajduje wielu zwolenników również w branży wnętrzarskiej. Trend ten stawia na jakość, prostotę formy i elegancję. Jest to rozwiązanie dla osób lubiących porządek i praktycyzm. Aranżacje w stylu minimalistycznym wyróżniają się niewielką ilością przemyślanych ozdób i stonowaniem barw w myśl zasady — im mniej, tym lepiej. Odnosi się to do wszystkich elementów wystroju, obejmując również oświetlenie. Jeśli cenisz sobie przestrzeń i komfort sprawdź ofertę minimalistycznych lamp do salonu i kuchni.

Minimalistyczne Lampy do salonu

Niewątpliwą zaletą minimalistycznego oświetlenia jest jego ponadczasowość i nic nie zapowiada zmiany tego trendu. Proste modele lamp, mimo że sprawiają wrażenie niepozornych, są niezwykle zróżnicowane. Tworzą w pomieszczeniu niepowtarzalny klimat, dodając mu wyjątkowego charakteru. Inspirowana kosmosem minimalistyczna lampa Vinyl subtelnie podkreśli wystrój nowoczesnego salonu, sprawdzi się zarówno w większych powierzchniach, jak i w przypadku niewielkiego metrażu. Lampa wyposażona jest w nowoczesną technologię LED przyjazną środowisku. W związku z tym, że emituje dużo światła, może stanowić centralne oświetlenie pomieszczenia.

Minimalistyczna lampa LED wisząca – VINYL 3 Altavola Design

Doskonałym uzupełnieniem głównego oświetlenia w salonie będzie lampa podłogowa, którą można łatwo przenosić z miejsca na miejsce. Lampa postawiona obok fotela będzie dobrym źródłem światła podczas czytania, relaksu, czy wieczornych rozmów. Lampę stojącą można postawić w dowolnym zakamarku wnętrza, dzięki czemu zostanie oświetlony każdy kąt, w zależności od osobistych preferencji.

Lampa stojąca STELLA transparentna 170 cm

Minimalistyczne lampy w kuchni

Kuchnia to idealne miejsce na zastosowanie plafonów jako górnego oświetlenia oraz kinkietów jako uzupełniającego źródła światła. Płaski plafon Led Vogue świetnie sprawdzi się w minimalistycznej kuchni, gdzie liczba detali ograniczona jest do minimum. Skromne kinkiety Boogie doskonale doświetlą szafki kuchenne i stworzą przytulną atmosferę w pomieszczeniu.

Lampa ścienna BOOGIE LED złoto czarna 45 cm

Plafon led Vogue no 7 3k biały Altavola Design

W minimalistycznych wnętrzach nie ma miejsca na przypadkowe przedmioty. Wybór odpowiedniego oświetlenia gra kluczową rolę, lampy pełnią bowiem funkcję nie tylko praktyczną, ale również dekoracyjną. Odpowiednio dobrane oświetlenie przyciągnie uwagę w to miejsce, na które chcemy zwrócić uwagę i pięknie podkreśli skromne detale pełniące funkcje dekoracyjne. Za pomocą lamp można zaprowadzić w pomieszczeniu balans, który pozwoli umysłowi odpocząć od nadmiaru bodźców. Światło zimne, czy ciepłe, skupione czy rozproszone? Dzięki właściwemu oświetleniu we wnętrzu będzie panowała atmosfera, na którą mamy akurat ochotę.

 

pixel