Modne lampy w geometrycznych kształtach – 6 propozycji

2020-01-24
Modne lampy w geometrycznych kształtach – 6 propozycji

Geometryczne wzory w wystroju wnętrz to jedno z najmodniejszych rozwiązań ostatnich lat. W prostocie siła – to hasło wydaje się przyświecać projektantom minimalistycznych, ale wyjątkowo efektownych lamp o kształtach inspirowanych geometrycznymi bryłami, jak okręgi, kwadraty, trójkąty. Doskonale pasują one do wnętrz utrzymanych w minimalistycznym lub skandynawskim stylu, loftów lub otwartych, postindustrialnych przestrzeni. Oto 6 propozycji lamp w geometrycznych kształtach, które mogą pięknie uzupełniać nieszablonowe wnętrza.

Lampy w kształcie okręgów

1. Lampy o geometrycznych kształtach nie muszą mieć wyłącznie formy ostrych figur. Dla osób ceniących delikatność odpowiednim rozwiązaniem będą modne lampy wykorzystujące w różny sposób figurę koła, jak LEDowe Okręgi marki Altavola Design. Wyszukany projekt tej lampy zachwyca prostotą geometrycznych abażurów, które można kształtować w wybrany indywidualnie sposób i jednocześnie przykuwa wzrok ich wyrafinowaniem. Wykonane z aluminium i silikonu koła dają mocne, ale przyjazne dla oczu, naturalne światło, co powoduje, że znakomicie sprawdzają się zarówno w domach i mieszkaniach, jak i przestrzeniach publicznych. Nadają wnętrzom geometrycznego porządku, wrażenia harmonii i przytulności, a przy tym nie są zbyt surowe w formie.

Altavola Design: Plafon Ledowe Okręgi 12 biały in 3k

2. Projektanci stylowego oświetlenia czasem wykorzystują inspiracje geometryczne w zaskakujący sposób. Modern Glass Bubble to efektowny żyrandol w kształcie szklanych kul przypominających do złudzenia bańki mydlane. W pierwszym momencie wydają się one idealnie okrągłe, jednak kiedy przyjrzymy im się uważniej, odnajdziemy w nich niesymetryczną niespodziankę, która dowodzi geniuszu twórcy.

Modern Glass Bubble Żyrandol Coffe Amber Yellow Smoky

3. Geometryczne kształty przybierają nie tylko lampy wiszące, ale także kinkiety będące dodatkowym źródłem światła w nowoczesnych wnętrzach. Kinkiet Astrifero Modern Glass Wall z dwoma okrągłymi, lekko barwionymi kloszami na sztywnym metalowym mocowaniu ma w sobie stonowanie i minimalistyczny urok. To powoduje, że doskonale wpasowuje się w klasyczne i współczesne przestrzenie mieszkalne.

ASTRIFERO MODERN GLASS WALL

Lampy w kształcie wielokątów

Lampa w kształcie trójkąta, kwadratu, złożona z łamanych linii czy oryginalnych kombinacji kątów? Nowoczesne oświetlenie wykorzystujące formę wielokątów daje niezliczone możliwości aranżacyjne we wnętrzach, w których liczą się przede wszystkim wyraziste dodatki.

4. Lampa wisząca LEDowe Kwadraty marki Altavola Design ma konstrukcję podobną do LEDowych Okręgów. Wykorzystane zostały w niej tym razem delikatne, aluminiowo-silikonowe abażury w kształcie regularnych kwadratów z technologią SMD LED, dzięki czemu są one także energooszczędne. Zakres ustawienia i kompozycji abażurów może być dobrany indywidualnie do upodobań właściciela lampy.

Lampa wisząca Ledowe Kwadraty No. 2 biała out 4k Altavola Design

5. Wyjątkowo efektowną formę ma lampa wisząca New Geometry, której abażury to dwukolorowe sześciany utrzymane w odcieniach czerni i złota. Ich nowoczesny, geometryczny kształt stanie się wyrazistym akcentem w każdym wnętrzu, uzupełniając wystrój mieszkań w stylu współczesnym, ale również glamour.

Lampa wisząca NEW GEOMETRY-3 czarno złota 45 cm

6. Wyszukany design lampki Cuboluce, będącej regularną geometryczną bryłą, został doceniony przez muzeum sztuki nowoczesnej MoMA w Nowym Jorku, gdzie stała się jednym ze stałych eksponatów sztuki użytkowej. Jest ona nie tylko efektownym elementem dekoracyjnym, ale także przyjazną dla oczu lampką nocną. Światło nie jest w niej emitowane bezpośrednio, lecz odbija się od wewnętrznej klapki pokrytej folią.

Lampka Cuboluce antracyt

Polecane

pixel