Nowoczesne lampy ledowe do kuchni i salonu

2019-03-12
Nowoczesne lampy ledowe do kuchni i salonuOświetlenie LED szturmem zdobywa rynek lamp i wyposażenia wnętrz do mieszkań i domów. Początkowo technologia ta obejmowała taśmy świecące lub małe punkty oświetleniowe. Dzisiaj klienci sklepu z lampami mogą cieszyć się niezwykle ekologicznymi źródłami światła w postaci lamp ledowych sufitowych, ściennych, do wykorzystania w wielu reprezentacyjnych wnętrzach.

Gdzie można wykorzystać lampy LED?

Kiedyś oświetlenie LED stosowano przede wszystkim w branży reklamowej, w której dużym powodzeniem cieszyły się reklamy świetlne. Dzisiaj technologia ta zawitała do domów i wykorzystywana jest do oświetlenia wnętrz. Lampy ledowe można więc powiesić lub zamontować w kuchni, salonie, sypialni. Co ważne, nowoczesne lampy ledowe mogą mieć niezwykłe, fantazyjne kształty, przez co przyciągają wzrok i stają się znakomitą dekoracją wnętrza. 

Wszystkie lampy ledowe to znakomite przykłady wykorzystania nowoczesnej technologii w produkcji oświetlenia, bez którego przecież nie obejdzie się żadne wnętrze. Dobrze sprawdzą się nie tylko w mieszkaniach i takich pomieszczeniach jak kuchnia, salon, sypialnia, ale też w stylowym biurze, w którym zadbano o nowoczesny i prestiżowy wystrój. Pięknie współgrają z modną bielą i szarościami, z wnętrzami chłodnymi, tak cenionymi obecnie, ale też mogą przełamać klasyczny wystrój wnętrza, sprawić, że wprowadzimy do pomieszczenia odrobinę ekstrawagancji, ale w pięknym wydaniu z dbałością o szczegóły.

Lampy ledowe ścienne


lampa ledowa moon czarna

Oto lampa sprawdzająca się w salonie albo w sypialni, w której jest więcej niż jedno źródło światła. Lampa ledowa Moon w kolorze czarnym to klasyczny kinkiet w nietypowej formie. Jak sama nazwa lampy wskazuje, kiedy  świeci, wydaje się księżycem, dlatego nie tylko jest źródłem światła, ale także niebiańską dekoracją, od której nie można oderwać wzroku. To model, który nie zajmuje wiele miejsca, jest delikatny i wydaje się skromny, a jednak autorzy projektu wiedzieli, że nie będzie miał sobie równych.

 

Lampy ledowe sufitowe

lampa ledowa okręgi 4kŹródło: https://altavola-design.pl/product-pol-4557-Altavola-Design-Lampa-Ledowe-Okregi-No-2-biala-60-cm-in-4k.html

Ultranowoczesna lampa ledowa sufitowa Okręgi to kolejny “kosmiczny” projekt, który zachwyca designem, a jednocześnie spełnia znakomicie swoją funkcję. Przywodzi na myśl pierścienie Saturna zamocowane kilka centymetrów pod sufitem. To znakomita lampa sufitowa, która sprawdzi się w salonie, ale też nad stołem w jadalni, gdzie to stół jest najważniejszym punktem we wnętrzu, ale wymaga oświetlenia, podkreślenia jego piękna i skupia na sobie wzrok i uwagę domowników. 


Jeśli motyw okręgów jest tym, który sprawdza się we wnętrzu, można też wybrać inny model lampy ledowej z serii Okręgi
. Rozwiązanie to polecamy między innymi do wnętrz niewysokich, ponieważ efektowna lampa nie zwisa, ale przylega do sufitu. Już wyobrażamy ją sobie między innymi w sypialni nad łóżkiem, gdzie oświetla przestrzeń, nadając jej kosmicznego wymiaru. Przyjazne, naturalne światło pozwala ukoić zmysły, wypocząć pod jego blaskiem. 

Zarówno lampa wisząca, jak i model sufitowy mają wszelkie walory lamp ledowych, z trwałością i energooszczędnością włącznie. 

Zalety oświetlenia LED

Oświetlenie LED jest niezwykle cenione przede wszystkim za wydajność, mocne światło, ekologiczność, trwałość i niskie zużycie energii. Lampy LED są uniwersalne i pobierają do 90 procent mniej energii niż klasyczne lampy z żarówkami i świetlówkami. Można więc z tego źródła światła korzystać dłużej i oświecać nimi najbardziej ciemne wnętrza.

Kiedy zapalamy lampę LED, rozświetla się ona natychmiast i z pełną mocą, równie szybko gaśnie, kiedy przełączymy wyłącznik światła. Lampy nie nagrzewają się, a emitują tylko i wyłącznie światło. Wielu klientów sklepu z lampami szuka rozwiązań ekologicznych i ekonomicznych. Lampy LED są niezwykle trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, a w żarówkach LED nie stosuje się żadnych substancji szkodliwych dla zdrowia i środowiska.
pixel