Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Stwórz swój kąt — fotele i lampy do czytania

2021-12-12
Stwórz swój kąt — fotele i lampy do czytania

Wielu z nas w wolnych chwilach uwielbia wsiąść książę do ręki i oddać się czytaniu. Każdy miłośnik książki marzy o prywatnym koncie, który będzie przytulny, cichy, wygodny i dobrze oświetlony. Stwórz swoją prywatną strefę relaksu. Z czego powinien składać się Twój osobisty kącik do czytania?

Kąt do czytania — w jakim miejscu?

Wszystko zależy od wielkości domu czy mieszkania. Kącik dla czytelnika można stworzyć dosłownie wszędzie. Sypialnia, pokój czy kuchnia — każde z tych pomieszczeń może być skutecznie wykorzystane. Warto zwrócić uwagę na miejsce, które jest dobrze wyciszone, aby nic nie rozpraszało nas podczas czytania książki. Pomieszczenie wyposażone w duże okno sprawdzi się idealnie pod względem oświetlenia, naturalne światło jest to dobra opcja do czytania w dzień. W cieplejsze dni wystarczy rozłożyć koc na trawniku, aby stworzyć mały kącik czytelnika. Altanka i balkon również mogą zamienić się w Twoją prywatną czytelnię.

Wygodny kąt do czytania — jaki fotel wybrać?

Czytanie to forma relaksu, dlatego zadbaj o wygodę. Fotel do czytania może okazać się kluczowy, aby czytanie było przyjemne i efektywne. Jest to bardzo indywidualna kwestia, wybierając fotel, powinniśmy zwrócić uwagę na komfort, parametry i wygodę. Odpowiednia miękkość i wysoka jakość materiału to absolutna podstawa. Fotel wyposażony w podłokietnik zapewni wsparcie dla przedramienia, co znacznie redukuje obciążenie kręgosłupa. Dużym zainteresowanie cieszy się również „fotel jajo” - bardzo komfortowa opcja, która pozwoli na długie czytanie. Fotele z funkcją relaksu cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze względu na swoja użytkowość. Bez problemu zmienisz kąt nachylenia, dzięki czemu książkę czytać będzie można w pozycji półleżącej lub siedzącej. Nowoczesne fotele elektryczne wyposażone są w przyciski sterowania, które pozwalają zmieniać kąt nachylenia bez potrzeby wstawiania.

Kącik do czytania — odpowiednie oświetlenie

Czytając książkę, oczy pracują bardzo intensywnie, jeśli chcemy cieszyć się ich zdrowiem jak najdłużej, powinniśmy zainwestować w odpowiednie oświetlenie. Źle dobrane światło, może znacznie pogorszyć komfort czytania i uszkodzić lub pogorszyć kondycję naszego wzroku. Najlepszym rozwiązaniem będzie korzystania ze światła dziennego wspomaganym odpowiednimi lampami.

Istnieje wiele modeli lamp, które nadają się do kącika czytelniczego. Ciekawą opcją będzie lampa ścienna w przypadku kiedy fotel położony jest przy ścianie. Wybór lampy z regulowaną głowicą będzie bardzo uniwersalnym wyborem, ponieważ z łatwością dopasujesz ją do swoich potrzeb. Idealnie sprawdzi się również lampa stojąca — dobre oświetlenie i ciekawa pozycja w kwestii dopełnienia aranżacji wnętrza.

Kącik do czytania może stać się Twoim ulubionym domowym pomieszczeniem, jeśli odpowiednio dobierzesz fotel i lampy. Długie chwile z książką w ręku staną się jeszcze bardziej komfortowe i przyjemne.

pixel