Szklane klosze – jak zaaranżować je we własnym domu?

2020-05-01
Szklane klosze – jak zaaranżować je we własnym domu?
Trzymanie pod kloszem jest w modzie! Co można pod nim mieć? Co tylko sobie wymarzysz – żarówkę Edison, lampiony, kolekcję najcenniejszych pamiątek, biżuterię, listy z dawnych lat, a nawet las! Jak zaaranżować szklane klosze we własnym domu?

Las w słoiku

Szklane klosze są świetną bazą na las w słoiku. Jak go zrobić? Przydadzą się ziemia, piasek lub żwirek, wybrane rośliny, węgiel aktywny oraz dodatki jak kamienie, szyszki, kora czy sztuczne gałązki. Wszystko ułóż w szklanym kloszu i zamknij wieczkiem. Codziennie będziesz cieszyć się swoim prywatnym lasem, znajdującym się na półce w salonie. Las w słoiku jest także świetną inspiracją na prezent, np. dla rodziców pary młodej, świadków czy dziadków. Jeśli wolisz, możesz pod kloszem schować jedną sezonową roślinkę, np. hiacynt, lawendę lub wrzos.

Lampion w szklanym kloszu

Szklany klosz jest również idealnym źródłem do podkreślania świetlnych aranżacji. Nie musi to być od razu żarówka, lecz klimatyczny lampion. Skomponuj go np. ze sznurka małych lampek lub świetlnej girlandy. Wystarczy też, np. żarówka LED na baterie. Możesz dodać do niej inne dekoracje (np. ozdoby origami, suszone kwiaty czy szyszki i liście), które warto razem skomponować. Światło i szkło stworzą świetlny spektakl, nadający wnętrzu przytulność.

Szklane klosze i lampy

Szklany klosz to najlepsza oprawa dla lampy! I przy tym sprawdzi się w każdym stylu wnętrza – klasycznym, skandynawskim, retro, ale przede wszystkim –industrialnym! Altavola Design ma w swojej ofercie całkiem sporo lamp ze szklanym kloszem. Jedną z propozycji jest lampa kula wisząca New York Loft No. 2. Ta szklana kula, wyglądająca niczym bańka mydlana, odmieni wnętrze Twojego mieszkania i przywoła na myśl najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa. Innym pomysłem jest model Apple, inspirowany kwiatem jabłoni. Obłe kształty i mleczne szkło, połączone ze złotymi akcentami, staną się subtelnie eleganckim dodatkiem w mieszkaniu. A może wolisz połączenie kilku szklanych kul? Jeśli tak, z pewnością do gustu przypadnie Ci żyrandol Modern Glass Bubble CO.

Lampa kula wisząca - NEW YORK LOFT No. 2 CH
ALTAVOLA DESIGN: Ekskluzywna lampa LED stołowa złoto biała – APPLE T

Modern Glass Bubble CO – żyrandol

Klosz na sentymentalne drobiazgi

Biżuteria, listy miłosne, a może ulubione figurki? Szklany klosz stanie się doskonałym miejscem na wyeksponowanie najcenniejszych błyskotek. Szkatułki ze szła (np. z pozłacanym wykończeniem) są idealnym miejscem, np. na ślubne obrączki czy samodzielny prezent. Choć zdaje się, że pisanie listów odchodzi do lamusa, to te, które masz w swoich zbiorach, z pewnością są cenną perełką, którą warto zachować (zwłaszcza, jeśli są to treści z wyznaniem miłości). A może lubisz zbierać różne drobiazgi, typu orientalne figurki lub rękodzieło? Szklany klosz pomoże zaakcentować Ci ulubione z nich.

Szklane klosze to akcesoria, mające wiele zastosowań. Dzięki nim przechowasz ukochane przedmioty czy sentymentalne pamiątki. Stworzysz z nich mini ogródek lub las oraz zyskasz dodatkowe źródło światła. To, co schowasz pod kloszem, zależy tylko od Twojej wyobraźni.
pixel