Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

#Jesienne remonty — remont pokoju gościnnego

2022-10-14
#Jesienne remonty — remont pokoju gościnnego

Jesień to doskonała pora roku na wykonywanie remontów w naszych domach! Lato przeminęło, a razem z nim utrudniające codzienne funkcjonowanie upały. Czas odświeżyć pokój dzienny w mieszkaniu przed zimą i nadać mu nowego wyrazu. Niezależnie od tego czy chcesz jedynie zmienić kolorystykę ścian i dodatków, czy może planujesz większe przedsięwzięcie — nasze porady mogą być dla Ciebie pomocne! Zapoznaj się z nimi i dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas planowania tegorocznego, jesiennego remontu.

Od czego zacząć remont pokoju gościnnego?

Najważniejszą kwestią, od której należy zacząć remont jest dokładne zaplanowanie wszystkich finansów związanych z tym przedsięwzięciem. Powinniśmy wziąć pod uwagę każde koszty i zdać sobie sprawę, ile tak naprawdę środków możemy przeznaczyć, by stworzyć pokój gościnny naszych marzeń. Kiedy już zastanowimy się nad kosztami należy stworzyć listę potrzebnych rzeczy, które należy kupić, by remont przebiegł sprawnie, bez opóźnień i niepotrzebnych stresów. Weź pod uwagę artykuły remontowo-budowlane, nowe meble i dodatki

Najważniejsze jest określenie funkcji pokoju

Podczas przygotowywania się do jesiennego remontu, który przeprowadzisz, należy zwrócić szczególną uwagę na funkcję pokoju, jaką ma spełniać. Najlepszym sposobem będzie odpowiedzenie na kilka pytań, a mianowicie, czy ma być to tylko pokój gościnny, czy ma spełniać jednocześnie też funkcję biura, a może jadalni? Pokój gościnny jest niezwykle uniwersalnym miejscem. Można z łatwością połączyć w nim kilka funkcji dzięki pozmyślanemu stworzeniu stref. Sprawią one, że utrzymanie ładu i harmonii w pomieszczeniu będzie niezwykle proste!

Nowe meble — nowe wnętrze!

Nic tak nie odświeża pomieszczenia, jak nowa kanapa czy designerski kredens. Meble odgrywają bardzo ważną rolę w każdym wnętrzu. Nadają mu charakteru i tożsamości. Jeżeli więc w Twoim pokoju gościnnym wieje nudą a meble wyglądają nieestetycznie i są zaniedbane, to czas na zmianę! Dzięki temu stworzysz nowoczesną, zorganizowaną przestrzeń pełną harmonii. Zapoznaj się z szerokim asortymentem sklepu Altavola Design. Znajdziesz w nim szeroki wybór niebanalnych mebli, m.in. nowoczesnych kanap idealnych do pokoju gościnnego.

Postaw na opanowaną i zrównoważoną kolorystykę

Decydując się na remont podstawą będzie określenie kolorystyki, jaka powinna pojawić się we wnętrzu i w nim dominować. Nie może być ona nieprzemyślana i przypadkowa, bo stanowi niezwykle ważny element w całym wystroju. Jeśli zależy Ci na nowoczesnym wnętrzu, zdecyduj się na biel, szarość i delikatne odcienie beżu oraz brązu. Ciekawym pomysłem będzie dodatkowe przełamanie jednolitości zdecydowanym kolorem, np. czerwienią. Należy jedynie pomysłowo wkomponować ją w całość wystroju. Może być to np. jedno czerwone krzesło przy stole, wybijające się na tle innych, stonowanych kolorystycznie siedzisk. Zajrzyj na stronę Altavola Design i zainspiruj się ogromnym wyborem nowych mebli i dodatków stworzonych z myślą o Twoich potrzebach!

pixel