Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

#Wiosenne porządki — przygotowanie salonu i kuchni

2023-04-14
#Wiosenne porządki — przygotowanie salonu i kuchni

Wiosna w wielu domach oznacza gruntowne porządki. Często jest to okazja, by zajrzeć w zakamarki, o które nie specjalnie dbaliśmy przez cały rok. Takie sprzątanie może stać się koszmarem, jeśli nie przygotujemy się do niego. Zwłaszcza gdy w planach jest porządkowanie problematycznej kuchni i salonu, w którym toczy się domowe życie. Podpowiadamy, jak przygotować się do wiosennego sprzątania domu i co warto mieć pod ręką, by z łatwością poradzić sobie z tym zadaniem.

Pojemniki w kuchni

Kuchnia jest miejscem, w którym dobra organizacja przechowywania ma największe znaczenie. Akcesoria, które dobrze jest mieć pod ręką i liczne produkty spożywcze potrafią w krótkim czasie zawładnąć przestrzenią, wprowadzając tym samym chaos. Krokiem w kierunku harmonii będą różnego rodzaju pojemniki do przechowywania soli, kawy, cukru i wielu innych produktów. Na te, które chcesz mieć zawsze pod ręką, wybierz puszki lub słoje, które jednocześnie sprawdzą się jako dekoracja kuchennego blatu lub półki.

Odpowiednie pojemniki pomogą Ci również zagospodarować przestrzeń ukrytą na co dzień w szafkach i szufladach. Pomogą posegregować produkty odpowiednio na kategorie, co znacznie ułatwi organizację kuchni. Staraj się wybierać pojemniki z transparentnymi ściankami, by szybko zorientować się w ilości zapasów. Dzięki temu unikniesz przeładowania szafek kolejnym kilogramem niepotrzebnie kupionej mąki. Na wierzchu natomiast ustaw designerskie pojemniki, np. pudełko na ulubione ciasteczka. Doda to kuchni klimatu i pomoże Ci ją funkcjonalnie zaaranżować.

Wielofunkcyjność

Zmorą może okazać się porządkowanie przestrzeni w niewielkim salonie. Zwłaszcza gdy przez wiele lat zgromadziliśmy wokół siebie dużą ilość przedmiotów. Przed sprzątaniem warto zrobić ich przegląd i pozbyć się zbędnych rzeczy. Jeśli te, z których korzystasz na co dzień, nadal zajmują niemal każdy skrawek pokoju, sięgnij po wielofunkcyjne akcesoria do przechowywania.

Ciekawą propozycją pomagającą utrzymać ład w przechowywaniu, jest pojemnik z dodatkową funkcją. W środku możesz złożyć zbędne latem koce lub jesienno-zimowe tekstylia, a pokrywa sprawdzi się jako dodatkowy, podręczny blat lub siedzisko. Im mniej drobiazgów pozostanie w zasięgu wzroku, tym łatwiej będzie utrzymać ład i porządek. Wybierając pojemnik do przechowywania, weź pod uwagę aranżację salonu i swoje potrzeby. Musi on bowiem dobrze wkomponować się w wystrój salonu i spełnić więcej niż jedno zadanie.

Organizery

Nic nie pomaga w utrzymaniu porządku lepiej, niż wszelkiego rodzaju organizery. Zanim zabierzesz się za wiosenne sprzątanie, podziel swoje przedmioty na kategorie i do każdej z nich przygotuj odpowiedni pojemnik, puszkę, pudełko lub skrzynkę. Organizer nie tylko zadba o porządek, ale też ochroni Twoje ulubione akcesoria przed zniszczeniem. Co ważne – nawet najmniejszy element znajdzie w nich swoje miejsce. Odkładając na nie np. swoją biżuterię, nie będziesz tracić czasu na jej szukanie.

Organizując przechowywanie przedmiotów, warto zadbać o prasę i kolorowe magazyny. Zwłaszcza jeśli wśród domowników są zwolennicy tradycyjnych, drukowanych gazet. Stylowy organizer na gazety ułatwi ich przechowywanie bez „zagracania” wszelkiego rodzaju blatów.

pixel