Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak przygotować ogród na letnie wieczory?

2022-06-06
Jak przygotować ogród na letnie wieczory?

Letnie, długie wieczory spędzone w ogrodzie zbliżają się wielkimi krokami. Trzeba się do nich jednak nieco przygotować. Przede wszystkim należy zastanowić się czego oczekujemy od naszego ogrodu na lato. Poniżej dowiesz się, jak przygotować swój ogród właśnie na długie, letnie, leniwe wieczory, aby był on przytulny, stylowy i przede wszystkim użyteczny oraz w pełni funkcjonalny.

Nietypowa zieleń dodająca uroku

Zadbana, zorganizowana zieleń to podstawa każdego przytulnego, urokliwego ogrodu. Wystarczy naprawdę niewiele, aby nudny ogród zamienił się w strefę komfortu i relaksu. Zdecydowanie warto postawić na sprawdzone roślinki, które dopełnią ogród i wprowadzą do niego nieco więcej egzotyki. Dobrym pomysłem zatem będzie zdecydowanie się takie rośliny, jak fikusy, draceny, strelicje czy nawet bananowce. Są to wymagające rośliny, jednakże praca nad nimi szybko zostanie doceniona piękną, dużą i zdrowymi roślinami, które będzie zachwycać nas codziennie. A dla osób wolących łatwiejsze w pielęgnacji gatunki świetnym wyborem będą, chociażby begonie oraz piękne piwonie.

Meble ogrodowe pełne uroku

Podstawą w ciepłych, letnich wieczorach są odpowiednie meble ogrodowe. Wygodna sofa z pewnością umili wieczorne posiadówki. Zalecany jest wybór sof w stonowanych, klasycznych barwach, aby ogród wraz z jego dodatkami tworzył relaksującą nas przestrzeń, pełną harmonii i uroku. Również wygodna pufa świetnie sprawdzi się w ogrodzie. Może ona stanowić wyrazisty, kolorystyczny akcent w dodatkach do idealnie zagospodarowanego ogrodu. Taka pufa z pewnością przykuje uwagę każdego odwiedzającego nasz ogród. Nie należy zapominać także o małym stoliku, na którym będzie można postawić kawę, drinka albo miskę z przekąskami, umilającymi nam letni wieczór. To podstawa wyposażenia ogrodu. Na stronie sklepu „Altavola” znajduje się szereg mebli najwyższej jakości, które z pewnością nadadzą się do ogrodu na letnie wieczory.

Oświetlenie tworzące nastrój

Oświetlenie w ogrodzie to podstawa. To właśnie ono tworzy niepowtarzalny nastrój podczas długich. letnich wieczorów. Nastrojowe światło może występować w wielu wariantach, kształtach i rodzajach. Jeśli mamy taką możliwość, to możemy zdecydować się na nietypowe lampy, które będą przymocowane do elewacji, bądź jeśli to możliwe — na lampy przymocowane do dołu balkonu. Również stojące lampki na przykład przy kanapie będą dobrze i elegancko wyglądały. Poza standardowym oświetleniem idealne do ogrodu będą też klimatyczne latarnie. To świetny dodatek pasujący do zewnętrznej przestrzeni. W kwestii oświetlenia ogrodu wszystko zależy już od naszych możliwości i preferencji.

Dodatki do ogrodu

Nie należy również zapominać o dodatkach dopełniających całość wystroju ogrodu na lato. Niesamowity nastrój stworzą takie dodatki jak świeczniki, oraz zwykłe, klasyczne już świeczki postawione na stoliku kawowym. Również poduszki na kanapę są bardzo ważne. Wprowadzają one do przestrzeni ogrodu znacznie więcej przytulności i komfortu.

pixel