Letnie wieczory w ogrodzie – nasze inspiracje

2020-08-21
Letnie wieczory w ogrodzie – nasze inspiracje
Ach jak przyjemnie posiedzieć w letnie wieczory w ogrodzie! Szczęśliwi Ci, którzy go mają, a jeszcze lepiej, jeśli o niego dbają. Jeśli brak Ci inspiracji, podpowiadamy, jak zaaranżować ogród latem, by tętnił życiem – nie tylko towarzyskim.

Meble ogrodowe – jakie materiały na zewnątrz?

Biesiadowanie w ogrodzie byłoby niemożliwe bez mebli ogrodowych. To one są głównym punktem w aranżacji. Jakie wybrać? Wiele zależy od otoczenia – dopasuj je kolorystycznie i stylistycznie nie tylko do gustu domowników, ale również koloru płotu czy elewacji budynku. Na pewno bardziej praktyczne będą meble przeznaczone na zewnątrz, wykonane z tworzyw odpornych na działanie promieni słonecznych, wiatr, deszcz czy zmienne temperatury. Takimi materiałami są rattan, wiklina, metal czy bambus. Z zieloną roślinnością pięknie wygląda również drewno, ale powinno zostać zabejcowane, by móc cieszyć się nim jak najdłużej.

Jakie meble przydadzą się w ogrodzie?

Na pewno na pierwszym miejscu niech znajdzie się zestaw mebli ogrodowych, a w nim stół i krzesła lub ławka. Jeśli będzie bujana z pewnością stanie się gratką nie tylko dla najmłodszych. Podobnie jak w bujanym fotelu lub hamaku będziesz mógł w niej odetchnąć i poczuć się jak na rajskich wakacjach. A może chcesz się wygodnie położyć i zdrzemnąć? Spraw sobie wygodny leżak. Najlepiej taki z miejscem na kubek lub szklankę. Wówczas we własnym ogrodzie poczujesz się jak na wczasach all inclusive.

Zestaw mebli ogrodowych Raff bordowy

Rośliny w letnim ogrodzie

Czym byłby ogród bez kwiatów? Jeśli nie masz „ręki do roślin” wystarczy Ci trawa i kilka drzew oraz krzewów – przeznaczonych stricte na ogród i wystawienie na słońce. Podobnie z kwiatami – wybieraj okazy przeznaczone na zewnątrz, bez trudu znoszące zmienne temperatury i częste wystawienie na słońce. Do ogrodu i na tarasy polecane są np. cynie, lobelia, azalia, begonie czy klasyczne pelargonie. Spraw im odpowiednią dekoracyjną oprawę, np. ceramiczne donice, kwietniki, a nawet wiszące donice. Wówczas będą pięknie prezentować się w całej okazałości.

Kwietnik pojedynczy, NESTA

Kwietnik okrągły Makrama różowy

Osłonka MAVI _Aluro XXL

Dodatki na letnie wieczory w ogrodzie

Stwórz swój tajemniczy ogród pełen niespodziewanych zakamarków i dekoracyjnych motywów. Może się w nim przydać stylizowane na retro krzesło, szklarenka czy figura pawia. Ponadto mile widziana będzie ogrodowa zastawa stołowa, a w niej np. wiklinowa taca, karafka na wodę lub wino czy talerze na ciasto i owoce.

Paw srebrny MIRACLE_Aluro

Szklarenka BERTONI Aluro

AMPARO Kpl.2 tac okrągłych 45x8,5/40x7cm

Jakie oświetlenie w latem w ogrodzie?

Klimat w letnim ogrodzie nadaje również oświetlenie. Przyda się główna lampa przed domem oświetlająca drogę do miejsca przesiadywania w ogrodzie, jak i mniejsze lampy punktowe, np. nad stołem, na stole czy klimatyczne lampiony. Warto zaopatrzyć się też w kominek na olejek zapachowy odstraszający nieproszonych gości w postaci komarów i innych uciążliwych insektów. Ładnie wyglądają również kompozycje z LED-owych kul.

Kominek na olejek zapachowy 7,3x7,3xh9cmVESTA

BABETTE Lampion szklany 17xh25cm

Letnie ogrody w ogrodzie sprzyjają chwilom codziennego wytchnienia po pracy. Są miejscem spotkań ze znajomymi i rodziną oraz błogim leniuchowaniem w długie weekendy.
pixel