Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Walcz z wirusem w domu: lampy UV-C

2020-06-26
Walcz z wirusem w domu: lampy UV-C
Koronawirus z pewnością zostanie słowem roku 2020. Odmieniony został przez wszystkie przypadki i chcąc nie chcąc – wkrada się w kolejne dziedziny życia. W pracy, na ulicy czy w domu – każdy musi zmierzyć się z wirusem i bronić się przed jego skutkami. Mało kto wie, że można to zrobić również za pomocą lampy UV-C. Jak działa i dlaczego warto mieć ją w swoim mieszkaniu?

Zastosowanie lampy UV-C w domach, biurach czy hotelach

Lampy UV-C to idealne źródło do oczyszczania z bakterii, wirusów, pleśni, grzybów oraz innych drobnoustrojów szkodliwych dla organizmu człowieka i zwierząt. Sprawdzą się w domach, restauracjach, biurach, hotelach i różnych miejscach publicznych. Produkt ze sterylizatorem ozonowym to dobre rozwiązanie dla pomieszczeń z niewielką wentylacją. Lampy UV-V są idealne w dezynfekcji powierzchni oraz przedmiotów. Aby wzmocnić efekt, najlepiej rozłożyć je blisko lampy. W domach szczególnie będą sprzyjać alergikom i osobom zmagającym się z częstymi infekcjami.

Czym wyróżniają się lampy UV-C?

Lampy UV-C są wyjątkowe za sprawą promieni UV-C i generatora ozonu UV, których długości fal to kolejno: 253,7 nm oraz 185 nm. Choć liczby te mogą niewiele mówić, to z pewnością zachwyci Cię skuteczność ich wspólnego działania. Poza ogromną funkcjonalnością, lampy UV-C wyróżniają się także oryginalnym designem. Nie zajmują wiele miejsca. Będą ozdobą pomieszczenia urządzonego w każdym stylu – nowoczesnym, loftowym, klasycznym czy glamour.

Jak działają lampy UV-C?

Lampy UV-C muszą być podłączone do źródła prądu. Najlepiej, by temperatura otoczenia wynosiła 20-40℃. W przypadku niższej ciepłoty, lampa będzie musiała pracować dłużej dla skutecznego efektu. Ponadto, warto by środowisko pracy było w miarę czyste, suche i niezakurzone. Przedmioty rozłożone obok promieni UV-C o mocy 70 70uW/cm2 zostają wysterylizowane już po 30 minutach. Lampa ze sterylizatorem ozonowym działa w środowisku załogowym i bezzałogowym. Jak prawidłowo jej używać?
  • W środowisku załogowym należy ręcznie dostosować produkt na czas ok. 60 minut, najlepiej w dobrze wentylowanym miejscu dla zapewnienia bezpieczeństwa. Wentylator w produkcie zasysa powietrze wewnątrz korpusu sterylizatora, a wykorzystywane przez niego UV-C niszczą bakterie i wirusy w otoczeniu. A przy okazji ozonują środowisko, co ma pozytywny wpływ na jego oczyszczenie w domu lub w pracy.
  • W środowisku bezzałogowym należy z kolei ręcznie dostosować lampę UV-C, aby zniwelować patogeny w pomieszczeniu. Zaufaj produktowi, który uwolni ozon przez świetlówki i rozprzestrzeni go w powietrzu poprzez wbudowany wentylator. Dzięki temu pozbędziesz się patogenów w otoczeniu. Warto dodać, że lampa UV-C z ozonatorem ma przydatną funkcję timera. Pozwala na 20-sekundowe opóźnienie, pozwalające na uruchomienie urządzenia i bezpieczne opuszczenie pomieszczenia.

Lampy UV-C – czy są bezpieczne?

Lampy UV-C z ozonatorem lub bez – używane zgodnie z przeznaczeniem i instrukcją – są bezpieczne. Zwróć uwagę, by kupować wyłącznie lampy certyfikowane, z przeprowadzonymi na nich badaniami technicznym. Inne produkty mogą być niebezpieczne.
Lampy UV-C to przydatne urządzenia nie tylko w domu. Dzięki nim zniwelujesz wirusy, bakterii i inne drobnoustroje w pomieszczeniu. Poczujesz się bezpieczniej i będziesz mniej narażony na infekcje.
pixel