Wiosenne ożywienie wnętrz — jakie kolory i wzory inspirowane przyrodą wybrać do swojego domu?

2023-05-14
Wiosenne ożywienie wnętrz — jakie kolory i wzory inspirowane przyrodą wybrać do swojego domu?

Co roku z utęsknieniem czekamy na pierwsze oznaki wiosny. Dłuższe dni i wyższe temperatury wyzwalają w nas nową energię, która zachęca do wprowadzania zmian szczególnie w najbliższym otoczeniu, czyli naszym domu. Zmiana aranżacji to nie tylko odświeżenie przestrzeni zmęczonej zimowym okresem, ale także wprowadzenie nowych kolorów i energii, które wyzwolą motywację do codziennych aktywności. Jak wraz z nadejściem wiosny ożywić wnętrza? Sprawdź jakie kolory i wzory inspirowane przyrodą wybrać do swojego domu!

Wiosna, ach to Ty!

Wiosenna aranżacja powinna być jasna, ciepła i energiczna. Podstawę będą stanowić kolory, które jak żadne inne kojarzą nam się z tą porą roku — zielony, żółty, pomarańczowy, fioletowy i różowy to barwy, które wraz z nadejściem pierwszych promieni słońca dominują na kwiatowych rabatkach w przydomowych ogrodach, miejskich parkach czy skwerkach. Kojarząca się z wiosną zieleń może występować w różnych odsłonach — od niesamowicie modnej, pastelowej pistacji, aż do intensywne odcienie butelkowej zieleni. Świetnie sprawdzi się na ścianach lub obiciach mebli. Energetyczny żółty i pomarańczowy świetnie wkomponuje się w pozostałą aranżację w postaci dodatków — wazonów, poduszek czy ramek na zdjęcia. Zmysłowy fiolet i delikatny róż wprowadzą subtelność i delikatność. Kolory te świetnie sprawdzą się w sypialni, w postaci romantycznej pościeli lub satynowych zasłon.

Zaproś wiosnę do swojego domu

Ciężkie, ciemne tekstylia warto zamienić na jasne i przytulne tkaniny, które dodadzą lekkości i świeżości we wnętrzach. Dzięki ekologicznym rozwiązaniom obicia mebli możemy wymieniać, gdy tylko zauważymy na nich znacznie ślady użytkowania, nadając im całkiem nowy wygląd. Odmieniony kolor sofy czy foteli z pewnością przyciągnie wzrok i podkreśli wiosenną zmianę. Warto wymienić także firanki oraz zasłony na te wykonane z lekkich, zwiewnych materiałów, które wpuszczą do wnętrz dużo światła. Na parapetach świetnie sprawdzą się kolorowe rośliny doniczkowe, a w kuchni rabatka pełna świeżych ziół i warzyw - idealny symbol najpiękniejszej pory roku!

Motywy prosto z fauny i flory

Aby w domu zawitała prawdziwa wiosna, warto zaprosić do wnętrz motywy kojarzące się z ciepłymi miesiącami. Akcesoria z roślinnym lub zwierzęcym printem będą świetnie podkreślać aktualną porę roku. Do wnętrz możemy także przemycić szczyptę ogrodu w postaci świeżych, ciętych kwiatów w wazonie, które umieścimy na jadalnianym stole czy komodzie. Więcej kwiatowego, wiosennego zapachu możemy zapewnić za pomocą aromatycznych świec lub olejków zapachowych rozmieszczonych w całym domu. Wiosenny klimat wprowadzi także motyw roślin na zdjęciach, plakatach czy poduszkach, które stworzą całkiem nową aranżację. Przyrodnicze wzory podkreślą charakter pomieszczeń, a dodatkowo wprowadzą miły klimat do każdego z nich. Wiosenna aranżacja doda nowej energii wszystkim, którzy chętnie skorzystają z chwil relaksu w otoczeniu pięknych kolorów i wzorów.

pixel