Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Żarówka — banalny przedmiot? Wcale nie!

2022-10-08
Żarówka — banalny przedmiot? Wcale nie!

W ostatnich latach widok samotnie zwisającej z sufitu żarówki stał się wręcz symbolem nowoczesnych i przemyślanych aranżacji wnętrz. Surowe żarówki zastosowane w wystroju wnętrza są niewątpliwie wielofunkcjonalne, dopełniają całość. Poznaj bliżej ten niebanalny przedmiot i przekonaj się do niego!

Żarówki we wnętrzach — nowoczesność czy niedokończony remont?

“Samotnie” zwisające z sufitu żarówki są przełamaniem starych schematów i przyjętych wzorców w kwestii oświetlania wnętrz. Od wielu lat można zauważyć, że powyższy rodzaj oświetlenia przestaje się kojarzyć z niedokończonym pomieszczeniem lub z remontem. Żarówki nadają wnętrzom powiew świeżości, nowoczesnego wydźwięku i można zauważyć, że coraz ludzie coraz chętniej się na nie decydują.

Rustykalne wnętrze pełne stylu

Zwisające z sufitu surowe żarówki przywołują na myśl niezwykle wyjątkowy styl rustykalny. Cechuje się on niepowtarzalnym klimatem. Marka Altavola Design stworzyła wyjątkowe żarówki Edison. Jeśli marzy Ci się przestrzeń w mieszkaniu stworzona z surowej cegły, drewnianych mebli i vintage dekoracji, to z pewnością spodoba Ci się koncepcja dodania do powyższego wnętrza żarówek Vintage Edison Bulb (BF81). Są to lampy o okrągłym, pełnym kształcie. Zawieszone nad jadalnianym stołem stworzą niepowtarzalną atmosferę ciepła i swojskiego klimatu, z nutą surowości. Jeśli natomiast preferujesz bardziej subtelny i minimalistyczny kształt żarówki, polecamy zdecydowanie się na zakup lampy o nieco bardziej podłużnym, smuklejszym kształcie. Mowa tu o żarówce Vintage Edison Bulb (BF19). Fantastycznie oświetlą one wnętrze, wprowadzając do niego domowe ciepło, ale i wiele stylu oraz elegancji.

Nieoczywisty kształt żarówek

Do minimalistycznej, monochromatycznej przestrzeni żarówki na kablu także się sprawdzą. Warto w tym przypadku postawić na nietypowe oświetlenie, proste i bardzo nowoczesne. Ciekawym pomysłem będzie tu wybór industrialnej żarówki Vintage Edison Bulb (BF65). Jest to rodzaj oświetlenia, który doskonale dopełni wnętrze nowoczesnej łazienki, a zarazem nada się do kuchni, wprowadzając w niej nieco tajemniczy, ale wciąż ciepły i przytulny klimat. Żarówki te posiadają podłużny, prosty kształt, który swoim wyglądem nie narzuca konkretnego stylu i charakteru w pomieszczeniu, pozostawiając otwartą furtkę do wprowadzenia w przestrzeni również innych akcentów wnętrzarskich. Jest to więc oświetlenie w pełni uniwersalne, które w każdym pomieszczeniu znajdzie swoje miejsce, niezależnie od jego funkcji. Ciekawym pomysłem będzie także zróżnicowanie oświetlenia wprowadzając dwa rodzaje żarówek obok siebie. Do powyższego modelu od firmy Altavola Design doskonale będą pasowały żarówki Vintage Edison Bulb (BF32). Jest to model o tym samym kształcie. Różni się od poprzedniego jedynie tym, że jest krótsza. Zestawienie tych dwóch modeli żarówek ze sobą wprowadzi do aranżowanego pokoju zróżnicowania, a powstały efekt sam w sobie będzie przepiękną, nowoczesną ozdobą. Żarówka. Tak prosty przedmiot a stwarza tyle możliwości niebanalnej aranżacji.

pixel