Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Przegląd stolików kawowych do Twojego salonu

2022-02-07
Przegląd stolików kawowych do Twojego salonu

Stoliki kawowe są nieodzowną częścią każdego dobrze zaprojektowanego i użytecznego salonu. Stanowią centralny element pokoju, a także są doskonałym miejscem na napoje, przekąski, książki i inne przedmioty przydatne przy przyjmowaniu i goszczeniu odwiedzających nas ludzi w naszym salonie. Stoliki występują w wielu różnych kształtach i rozmiarach, a naszym zadaniem jest dopasować wygląd i funkcje stolika pod nasze preferencje i gust.

Skrawek natury

Drewno było, jest i będzie zawsze w modzie. Jest to szlachetny, bardzo stary materiał, który niejednokrotnie sprawdzał się we wszystkich stylach wnętrza i w przeróżnych aranżacjach. To klasyk, którego nie może zabraknąć w naszych salonach. Dzięki drewnianemu akcentowi, takiemu jak na przykład stolik kawowy w pewnym sensie zapraszamy naturę do naszego domu i obcujemy z jej pięknem i autentycznością. Drewniany stolik świetnie sprawdzi się np. w rustykalnym wnętrzu. Podkreśli on ten niebanalny wystrój i sam wprowadzi nieco świeżości do pomieszczenia. Niesamowite, wyraźne słoje drewna, które pojawią się na drewnianym stoliku potrafią być urzekające i uzależniające od swojego wdzięku i piękna.

Nowoczesny i praktyczny

Kto nie marzy o pięknym, nowoczesnym i minimalistycznym salonie? Taki styl i nastrój zdecydowanie wprowadzi stolik kawowy wykonany z metalu, bądź innego, jednolitego materiału bez wzorów, ani na przykład słojów, jakie pojawią się w przypadku stolików kawowych wykonanych z drewna. Również szkło odda minimalistyczny styl i w porównaniu z całym metalowym stolikiem, szklany nie obciąży wnętrza i nada mu lekkości, świeżości i przestronności, przez swoją “przezroczystość”. Jest to dobra alternatywa do małych salonów, gdzie każdy milimetr przestrzeni jest na wagę złota i ma ogromne znaczenie.

Dodatkowe funkcje

Najlepszym dopełnieniem pięknego wyglądu stolika kawowego jest jego użyteczność, która powinna być wykorzystywana jak najlepiej. Dlatego też niekonwencjonalnym pomysłem będzie kupno stolika, który posiadać będzie dodatkowe półki, szuflady bądź przegrody. W szufladzie na przykład będzie można umieścić czasopisma, książki i dokumenty, które niekoniecznie powinny leżeć na wierzchu, gdy odwiedzają nas goście, a które chcemy się mieć jednak pod ręką. Równie ciekawym pomysłem jest zagospodarowanie przestrzeni stolikiem posiadającym z boku gazetownik. Jest to estetyczna i niecodzienna koncepcja na stolik kawowy, ale zarazem jest urzekająca i stylowa.

pixel